فهرست بستن

توییتر به زودی جو بایدن را رئیس جمهور می‌کند

شبکه اجتماعی توییتر به طور رسمی اعلام کرد که حساب کاربری ویژه رئیس جمهور آمریکا (@POTUS) را به نامزد برنده انتخابات یعنی جو بایدن تحویل خواهد داد و مخالفت دونالد ترامپ به نتیجه آرا تأثیری در این موضوع نخواهد داشت. این حساب کاربری از تاریخ 20 ژانویه 2021 برابر با 1 بهمن 1399 در اختیار جو بایدن قرار خواهد گرفت.

 اخیراً سخنگوی رسمی شبکه اجتماعی محبوب توییتر اعلام کرد که تیم ما برای انتقال حساب کاربری @POTUS به رییس جمهور جدید آماده شده و این حساب کاربری در تاریخ یکم بهمن ماه در اختیار جو بایدن قرار می‌گیرد. بدون شک این خبر برای دونالد ترامپ ناراحت کننده خواهد بود، زیرا توییتر یکی از سرگرمی‌های محبوب رییس جمهور فعلی آمریکا به شمار می‌رود، اما به زودی کنترل حساب کاربری ریاست جمهوری را از دست خواهد داد.

طبق گفته سخنگوی توییتر، سایر حساب‌های کاربری مرتبط با ریاست جمهوری مانند @[email protected] ،VP و @FLOTUS در اختیار تیم آقای بایدن قرار می‌گیرد. طبق اعلام رسمی تیم توییتر، برای انتقال حساب کاربری نیازی به همکاری تیم دونالد ترامپ نخواهد بود و این کار توسط خود توییتر انجام می‌شود. به گفته سخنگوی توییتر، روند این کار مانند سال 2017 با مشورت سازمان اسناد و اسناد ملی ایالات متحده انجام می‌شود.

دونالد ترامپ در طول ریاست چهار ساله خود قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای مقابله با شبکه‌های اجتماعی وضع کرد و همیشه به نحوه مدیریت آن‌ها انتقاد کرده است. حتی دونالد ترامپ اتهامات گسترده‌ای را در خصوص کمپین‌های انتخاباتی  شبکه‌های اجتماعی مطرح کرده بود و نسبت به پرچمدار شدن (نشان غیر واقعی بودن اخبار) توییت‌های خود در روزهای انتخابات واکنش تندی نشان داده بود.

در روزهای انتخابات آمریکا دونالد ترامپ پیش از اعلام نتایج در حالی که آرای الکترال کمتری نسبت به رقیب خود داشت، با انتشار پستی اعلام کرد که در انتخابات پیروز شده، اما تیم توییتر این پست را نشان گذاری کرد و با انتشار مطلبی اعلام کرد که نتایج انتخابات بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مقامات رسمی متفاوت است.

در اوایل هفته جاری سناتورهای جمهوری خواه در جلسه دادرسی کمیته قضایی سنا، مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک و جک دورسی مدیر عامل توییتر را به جانب داری سیاسی و فعالیت علیه حزب محافظه کار متهم کردند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *