تولید Snapdragon 895 و Exynos 2200 با نود 4 نانومتری سامسونگ

افشاگری اخیر حول محور جانشین Snapdragon 888 به فناوری ساخت 4 نانومتری به همراه برخی جزئیات اشاره دارند اما مشخص نبود که کدام شرکت تولید انبوه را بر عهده دارد. برخی از افشاگران عقیده دارند که TSMC وظیفه تولید چیپ کوالکام را برعهده دارد اما دو نفر از تولید Snapdragon 895 و Exynos 2200 با نود 4 نانومتری سامسونگ خبر می‌دهند.

با توجه به صحبت‌های MauriQHD که سابقه خوبی در ماه‌های گذشته دارد، اشاره کرده که هر دو چیپست اندرویدی نسل بعدی با فناوری ساخت غول کُره‌ای تولید خواهند شد. مشخصا Exynos 2200 توسط نود پیشرفته خود سامسونگ عرضه می‌شود اما آیا کوالکام همچنان با سامسونگ ادامه می‌دهد؟

تولید Snapdragon 895 و Exynos 2200 با نود 4 نانومتری سامسونگ

مدتی قبل بود که گزارش شد سامسونگ تولید انبوه مودم نسل بعدی Snapdragon X65 5G را با فناوری ساخت 4 نانومتری خود بر عهده دارد و همین موضوع می‌تواند احتمال همکاری این شرکت با کوالکام برای ساخت Snapdragon 895 را تقویت می‌کند. همچنین در نظر باشید که کوالکام مدتی پیش 850 میلیون دلار به سامسونگ برای تولید انبوه Snapdragon 888 پرداخت نموده و ممکن است هر دو یک توافق برای اقدام بعدی داشته باشند.

TSMC ممکن است گزینه‌ای مقرون به صرفه برای کوالکام نباشد، حتی علی رغم برتری نود این شرکت نسبت به سامسونگ. یکی دیگر از دلایل ظرفیت نود 4 نانومتری TSMC است که ظاهرا از همین حالا توسط برخی شرکت‌ها مانند اپل رزرو شده. البته این موضوع در مورد فناوری ساخت 3 نانومتری TSMC نیز صدق می‌کند. بنابراین از این نظر نیز کوالکام ترجیح می‌دهد سامسونگ را انتخاب نماید.

باید ببینیم که عملکرد و مصرف انرژی هر دو چیپست نسل بعدی Snapdragon 895 و Exynos 2200 با استفاده از تکنولوژی 4 نانومتری سامسونگ به چه شکل خواهد بود. برای این منظور باید صبر کنیم تا در آینده نزدیک شاهد جزئیات بیشتری از آنها باشیم.

بیشتر بخوانید: عملکرد احتمالی گرافیک چیپ M1X اپل – برابر با RTX 3070 موبایل

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *