فهرست بستن

تولید پژو ۳۰۱ با موتور TU5 به زودی در ایران آغاز خواهد شد

تولید پژو 301

۱۲ مرداد ۹۷ ساعت ۱۶:۳۵

پژو ۳۰۱ با موتور TU5 در ایران تولید خواهد شد. در حالی که گروه خودروسازی پژو سیتروئن اعلام کرده به دلیل تحریم‌ها ایران را ترک می‌کند، حالا گفته می‌شود شرکت ایکاپ قصد دارد تولید پژو ۳۰۱ را به زودی آغاز کند.

گروه خودروسازی پژو سیتروئن فرانسه یکی از اولین شرکت‌هایی بود که با خروج آمریکا از برجام اعلام کرد فعالیت‌هایش در ایران را تعلیق و بازار کشورمان را ترک می‌کند. این در شرایطی است که شرکت پژو با ایران خودرو و شرکت سیتروئن با سایپا قرارداد همکاری امضا کرده بودند و بر اساس آن مقرر شده بود خودروهایی مانند پژو ۲۰۰۸، پژو ۳۰۱ و سیتروئن سی ۳ در ایران تولید شوند. با خروج پژو سیتروئن از ایران تصور می‌شد تولید این خودروها در کشورمان نیز منتفی شود، اما اکنون خبرهای دیگری به گوش می‌رسد و شنیده می‌شود شرکت ایکاپ قصد دارد تولید پژو ۳۰۱ را به زودی آغاز کند.

تولید پژو 301

طبق قراردادی که میان پژو و ایران خودرو منعقد شد، سه خودروی پژو ۲۰۰۸، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۸ باید در ایران به تولید برسند که در این بین، تولید خودروی پژو ۲۰۰۸ از مدتی پیش، هر چند در تیراژ پایین آغاز شده و پژو ۳۰۱ نیز با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، دومین خودرویی است که باید در ایران تولید شود.

تولید پژو ۳۰۱ با داخلی‌سازی ۶۰ درصدی

شرکت ایکاپ به عنوان شرکت مشترک ایران خودرو و پژو به تازگی اعلام کرده حتی اگر پژو از ایران خارج شود، خودروی پژو ۳۰۱ را با داخلی‌سازی اولیه ۶۰ درصدی و با استفاده از موتور TU5 تولید خواهد کرد. البته این که ۴۰ درصد باقی‌مانده قرار است از کجا تامین شود، هنوز مشخص نیست. موتور TU5 نیز بر روی سایر محصولات فعلی پژو در ایران مورد استفاده قرار گرفته و مشتریان ایرانی آشنایی زیادی با عملکرد آن دارند.

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.