فهرست بستن

تولید خودرو برقی در داخل کشور ظرف ۱۸ ماه آینده

رسانه کلیک – داوود خسروی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان جتکو وابسته به ایران خودرو طی مصاحبه‌ای اعلام کرد: طراحی بخشی از اجزای پلتفرم ملی خودرو به صورت زیربنایی و با اتکا به دانش داخلی در دستور کار شرکت جتکو قرار داشته و در این باره از متناسب‌ترین خودروهای روز جهان الگوبرداری شده است. جتکو در صدد است طراحی‌های خود را بر اساس نیاز مشتریان ایرانی به شیوه بازطراحی و نه کپی‌کاری انجام دهد.

به گزارش رسانه کلیک به نقل از ایکوپرس، آقای خسروی از برقرار شدن ارتباط با زنجیره تامین خودرو خبر داد و بیان کرد: مسائل فنی و مشکلات برخی از شرکت‌های قطعه‌ساز در زمینه فرایند تولید و طراحی قطعات، در مراحل  شناسایی، تعریف و حل مشکل قرار دارد.

آقای خسروی به پروژه‌های کلان جتکو نیز اشاره کرد و از مواردی همچون نمونه‌سازی واحد کنترل الکترونیکی موتور یا همان ای سی یو و طراحی پلتفرم الکتریکی خودرو شامل معماری و طرح الزامات و طرح پردازی نودهای شبکه الکترونیک خودرو با مالکیت معنوی شرکت ایران خودرو یاد کرد. وی تصریح نمود: محصول جدید ایران خودرو کی ۱۳۲ استعداد مناسبی در برقی‌سازی داشته و به عنوان یک خودرو برقی نمونه‌های اولیه آن تا کمتر از ۱۸ ماه تولید خواهد شد. فرایند تولید انبوه نیز یک سال بعد از نمونه‌سازی قابل اجرا خواهد بود.

خسروی به برنامه‌های شرکت جتکو به منظور توسعه موتور و گیربکس در شرکت‌های ایپکو و نیرو محرکه نیز اشاره کرد و گفت مطابق نقشه راه گیربکس ایران خودرو، توسعه جعبه دنده ۶ سرعته دستی و اتوماتیک در دستور کار شرکت نیرو محرکه بوده و جتکو نیز در زمینه طراحی ایسیو گیربکس و دستگاههای تست انتهای خط با نیرو محرکه همکاری دارد. وی اضافه کرد صرفه جویی ارزی ناشی از پروژه‌های جتکو سالانه چند میلیون دلار بوده و این شرکت در خودکفایی طراحی و نمونه‌سازی سخت افزاری ایسیو و نرم افزار پایه آن موفق عمل کرده است. به گفته مدیرعامل جتکو تا یکسال آینده نمونه کامل ایسیو در هر دو قالب نرم افزار و سخت افزار به خودکفایی می‌رسد.

آقای خسروی پیرامون سایر پروژه های کمک طراحی و فرایندی نیز اظهار امیدواری کرد تا پایان سال طراحی کامل نرم افزار دیجیتالی تست تصادف عابر پیاده تکمیل و به مرکز تحقیقات تحویل داده شود. ماده پولیش بدنه مورد استفاده در سالن‌های رنگ که تا پیش از این از خارج تامین می‌شد نیز در مراحل پایانی نمونه‌سازی شرکت جتکو قرار داشته و به زودی توسط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه ایران خودرو قابل تولید خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *