فهرست بستن

توضیح پایان فیلم تنت (Tenet) با یک مدل سه بعدی

یک تحلیل سه‌بعدی جدید از صحنه سرنوشت‌‌ساز آخرین فیلم نولان می‌تواند به تماشگران کمک کند تا دست آخر بفهمند که در پایان فیلم چه اتفاقی رخ می‌دهد. توضیح پایان فیلم تنت (Tenet) با یک مدل سه بعدی را با هم در این مطلب خواهیم داشت.

توضیح پایان فیلم تنت

تنت (TENET) یکی از پیچیده ترین فیلم‌هایی است که چند وقت اخیر به نمایش درآمده است. تماشاگران بیشتر از هر فیلم دیگر نولان درانتهای آن سردرگم می‌شوند. این فیلم پس از تأخیرهای فراوان بالاخره تابستان اکران شد. بسیاری تماشاگران از صحنه‌های اکشن و روایت داستانی فیلم شگفت‌زده شده و چیزی از طرح نامفهوم و دیالوگ‌های گنگ اثر جدید نولان سردرنیاوردند. درست همانند نام فیلم، داستان فیلم را نیز می‌‌توان از سروته هردو به یک شکل دید. حتی صحنه‌های اکشن و موسیقی فیلم هم طوری طراحی و بازی شده که گویی همه چیز سروته در حال اجراست!

کریستوفر نولان کارگردانی است که تابحال اسکار روی خوش به او نشان نداده است. فیلم‌هایش نه جایزه بهترین فیلم و نه بهترین کارگردانی را برایش به ارمغان آورده، اما آثارش همواره محبوب تماشاگران بوده است. شاید قرار است او نیز به سرنوشت هیچکاک دچار شده و جایزه اسکاری به نامش ثبت نشود، اما درعوض او نیز مانند هیچکاک بعنوان کارگردانی مولف در یک ژانر برای همیشه در خاطرها بماند. استقبال همیشگی تماشاگران از فیلم‌های نولان گواه همین موضوع است.

نولان آغازگر سبکی نوظهور

وقتی نولان در سال ۲۰۰۰ فیلم یادآوری (Memento) را تنها درمدت بیست و پنج روز فیلمبرداری ساخت، نوید ظهور سبک جدید خودش که بیش از هرچیز گرد یک مفهوم می‌گشت را داد: زمان. موضوعی که بیش و پیش از هرچیز دیگر با آمدن نام نولان به ذهن خطور می‌کند زمان است. شگرد ویژه او برهم زدن روایت خطی در فیلم‌نامه و سروته تعریف کردن یک قصه است. این بار دیگر نولان به سیم آخر زده و همه چیز دیگر غیر از فیلم‌نامه را هم سروته کرده است. از موسیقی فیلم گرفته تا صحنه‌های اکشن آن! حتی فیلم اخیر او که حتی بازیگران نیز نتوانستند خط داستانی آن را بطور کامل بفهمند باز هم مورد استقبال تماشاگران اما این بار با چاشنی شگفتی و سردرگمی قرار گرفته است.

اکنون با انتشار نسخه بلوری فیلم، طرفداران آن فرصت پیدا کرده‌اند تا فیلم را چندین و چند بار به امید بازکردن گره‌های کور خط  داستانی دوباره ببینند. شاید نقطه اوج فیلم را بشود در لحظات پایانی آن در صحنه‌ای که به صحنه دریچه (Gate Scene) معروف شده پیدا کرد، جایی که پروتاگونیست (John David Washington) همراه ایوز (Aaron Taylo-Johnson) تلاش می‌کنند تا یکی از افراد ساتور (Kenneth Branagh) که قصد مسلح کردن بمب را دارد، را متوقف کنند.

مدل ۳ بعدی پایان فیلم Tenet را ببینید

حالا یکی از کاربران یوتیوب با زحمت فراوان با یک نرم‌افزار رندر سه‌بعدی صحنه حساس دروازه را بصورت انیمیشن بازسازی کرده تا بلکه تماشاگران بتوانند بکمک آن پی به برخی رازهای نهفته در فیلم ببرند. می‌توانید این فیلم را از لینک زیر در یوتیوب مشاهده کنید:

البته نباید انتظار داشته باشید که این ویدئو تمامی گره‌ها را برای شما باز کند، زیرا نولان این بار فیلم خود را بگونه‌ای از آب درآورده که تماشاگران خود باید بسیاری از نقاط خالی را پر کنند. حتی واشنگتن هم بااینکه به فیلم‌نامه نولان دسترسی داشت و با خود او نیز درتمامی طول مدت فیلمبرداری در ارتباط بود عنوان کرده که طرح فیلم او را بکلی گیج کرده است. شاید به دلیل همین پیچیدگی بیش از اندازه باشد که منتقدان نگاه ویژه‌ای که به برخی کارهای قبلی نولان داشتند را به این فیلم نداشتند.

شما فیلم تنت را دیده‌اید؟ نظرتان راجع‌به این فیلم چیست؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *