فهرست بستن

تور مجازی و نگاه عمیق به مرکز فناوری‌ مکلارن

تور مجازی و نگاه عمیق به مرکز فناوری‌ مکلارن

مرکز فناوری مک‌لارن (McLaren) که در شهر ووکینگ (Woking) انگلیس قرار دارد برای طرفداران خودروهای اسپرت، بهشت روی زمین است. جایی که محصولات مک لارن از انواع کلاسیک تا مدرن، جاده ای و مسابقه‌ای تولد یافته و پرورش می یابند.تمام این مجموعه زیر یک سقف جمع شده است.

خودروها تنها مورد ارزشمند و هنری این مجموعه نیستند خود مجموعه‌ای که این خودروها را نگه داری می‌کند نیز اثری هنری است. ورودی ساختمان از کنار یک دریاچه مصنوعی عبور میکند که بازتاب ساختمان شیشه ای مجموعه روی این دریاچه منظره زیبایی می‌سازد. اما این دریاچه فقط برای زیبایی مجموعه نیست و آب آن برای تبادل گرمایی به درون مجموعه پمپ می‌شود و دما را در ۲۱ درجه سانتی‌ گراد نگه می‌دارد.

خودروها تنها مورد ارزشمند و هنری این مجموعه نیستند خود مجموعه‌ای که  خودروها را نگه داری میکند نیز اثری هنری است

ساختمان و دریاچه کنار آن از نمای بالا شبیه نماد یین و یانگ است. نماد تعادل بین خیر و شر در فلسفه چین باستان که به صورت دایره ای با یک بخش سیاه و یک بخش سفید است که در هم آمیخته شده اند.

با قدم گذاشتن به داخل مجموعه با دیدن تاریخچه مدل هایی که در طی سالها باعث موفقیت مک لارن شده اند حس قدم زدن در تاریخ را پیدا میکنید. در زمان بازدید ما چند جای خالی بین مدل ها بود چون بعضی از آن ها را برای نمایش به فستیوال سرعت گود وود (Good wood) برده بودند.

مک لارن

اولین خودرویی که پس از وارد شدن به مجموعه میبیند آوستین ۷ (Austin) مدل ۱۹۲۹ قرمزی است که بروس مک لارن در سن پانزده سالگی رانندگی با آن را یاد گرفت و اولین مسابقه خود را با آن برد او خودرو را برای افزایش سرعت تغییر داد و سیستم تعلیق جلو را پایینتر آورد که منجر به کاهش اصطکاک شد که نبوغ اورا نشان میداد.

با قدم گذاشتن به داخل مجموعه با دیدن تاریخچه مدل هایی که در طی سالها باعث موفقیت مک لارن شده اند حس قدم زدن در تاریخ را پیدا میکنید

با قدم زدن در این مجموعه میتوان سیر پیشرفت خودروهای مسابقه ای مک لارن را دید بسیاری از آنها نارنجی انبه ای رنگ شده اند تا هم در تلوزیون سیاه و سفید قابل تشخیص باشند و هم در مسابقه رقبا آن ها را به راحتی در آینه تشخیص دهند.

یکی از این خودروهای نارنجی رنگ خودرو پنجشنبه (Thursday) نامیده شده است زیرا فقط در تمرین های روز پنجشنبه از آن استفاده میشد همچنین به خاطر لبه های تیز جلوی خودرو آن را گیوتین نیز نامیده اند.

پس از ساخت خودرو پنجشنبه بروس مک لارن در تست رانندگی آن متوجه لغزش و تکان خوردن سرپوش سوخت جلوی راننده در سرعت های بالا شد برای مقابله با این مکلارن دو سوراخ در جلوی آن برای کمک به گردش هوا ایجاد کرد. سال ها بعد این اقدام بروس مکلارن الهام‌بخش مکلارن در اضافه کردن روزنه های مدل P1 شد.

مک لارن

مک لارن

در کنار خودرو پنجشنبه مدل باابهت M8D Can – Am که رنگ نارنجی معروف مک لارن را دارد و با دوباله خود معروف به خودرو بت من شده است قرار دارد. این خودرو همخانواده خودرویی است که مکلارن همسر خود را در حال تست آن در گود وود GoodWood در سال ۱۹۷۰(۱۳۴۹) از دست داد.

پس از رد شدن از کنار مک‌لارن فرمول یک با نماد وودافون که از دیوار آویزان شده است! ( تعجب نکنید عکس پایین از زاویه درست گرفته شده است) با صفی از خودروهای فرمول یک مک لارن از دهه ۹۰ میلادی (۷۰ شمسی) که با رانندگانی مثل میکا هاکینن (Mika Hakkinen) و دیوید کولتهارد (David Coulthard) به شهرت رسیدند مواجه خواهید شد که در مقابل آنها خودروهای فرمول یک مک‌لارن از اواسط دهه ۲۰۰۰ میلادی (هشتاد شمسی) با ایرودینامیک دیوانه وار که به آسانی قابل ثبت در دوربین های تلوزیونی نبودند قرار دارند.

مک لارن

در میان خودروهای مکلارن یک مدل XPS فرمول یک  ۱۹۹۳ به رنگ سبز تیره حضوری پررنگ دارد. شگفت آور است که این خودرو پنج سال پس از عرضه خود رکورد سرعت را با رسیدن به ۳۸۶ کیلومتر بر ساعت شکست و تبدیل به سریعترین خودرو زمان شد.

مقاله‌های مرتبط:

مهندسان در حال کار بر روی مدل فعلی فرمول یک تیم مک لارن از پشت پنجره دیده می شوند اما عکسبرداری از آن ها غیر مجاز است. چیزی که ما دیدیم قطعات جدا شده تشخیص ناپذیر بود که تعدادی از آن ها برای تست به کامپیوتر هایی بزرگ وصل بودند که همه در محیط کاری با زمین بسیار تمیز انجام میشد.

گاراژی که هر عشق خودرو آرزوی آن را میکند.

در بخشی از اتاق تعدادی از خودروهای مکلارن برای نمایش نگه داری میشدند و در بخش دیگری تیمی مشغول ساخت فیبر‌کربن بود.

مک لارن

سالنی طولانی پر از افتخارات مکلارن  که شامل قهرمانی های تولید کننده ها که مکلارن بسیار به آن افتخار میکند هم میشود برای نمایش بود.

در اخر سالن یک قسمت فیبرکربن از مکلارن وجود دارد که مونوسلی (Monocell) است که برای حفاظت از راننده و مسافران در تصادف استفاده میشود. امروزه ساخت شاسی فیبرکربن مکلارن تنها ۴ ساعت زمان میبرد و شاسی نزدیک به ۷۵ کیلوگرم وزن دارد در حالیکه بيست سال پیش این کار ۴۰۰۰ ساعت زمان میبرد. که نشانه پیشرفت است.

مک لارن

پس از اتاق تونل باد به ورودی کارخانه اصلی مکلارن می رسیم که خودروهای جاده ای مکلارن در آن در حال تولید هستند از آنجا که خودروها دست‌ساز هستند محیط کارخانه بسیار کم سر و صدا و بدون صدای ماشین‌ها و ربات‌ها است که باعث ایجاد جوی آرامش بخش برای چندصد نفری که خودروهای جاده ای مکلارن را میسازند شده است.

بخش سرهم کردن خودروها ترتیب خاصی ندارد و تولید مطابق خواست مشتریان انجام میشود ممکن است دو مدل ۵۷۰S و ۷۲۰S به فاصله چند متر از هم در مراحل متفاوتی از تولید باشند.

از آنجا که خودروها دست‌ساز هستند محیط کارخانه بسیار کم سر و صدا و بدون صدای ماشین‌ها و ربات‌ها است

پس از کامل شدن تولید خودروها آن ها را به اتاقی جداگانه برای تست دینامیک میبرند؛ جایی که در آن چراغ های راهنما، چراغ های جلو و سیستم های دیگر چک میشوند. پس از این مرحله خودروها به اتاق تست نشتی برده میشوند جایی که در آن بارانی شدید شبیه سازی میشود تا تیم تولید در صورت وجود هرگونه نشتی و سوراخ آن را تشخیص دهند.

مک لارن

مرحله نهایی فرآیند تولید شامل تست رانندگی خودرو در محوطه اطراف ووکینگ (Woking) است تا پس از آن خودرو به خریدار تحویل داده شود.

بازدید از این مجموعه تجربه ای محسورکننده است و میتوان ساعت ها در آن ایستاد و حرکت هماهنگ خط تولید را تماشا کرد.

دیدن پشت صحنه تولید خودروهای دست ساز مک لارن و غرق شدن در تاریخ غنی آن باعث تحسین بیشتر این برند و تحسین اشتیاق کارکنان آن به کار خود میشود.

هنگام نزدیک شدن به خروجی گروهی از خودروهای مک لارن از یک تست رانندگی اخیر برمیگشتند و تماشای منظره خیره کننده حرکت آن ها در کنار دریاچه و بازتاب نور آن از دریاچه که مرغابی ها در حال پرواز در اطراف آن بودند خداحافظی اى فوق العاده‌ای از این مجموعه و شبیه دیدن فیلم سینمایی بود.

دیدن پشت صحنه تولید خودروهای دست ساز مک لارن و غرق شدن در تاریخ غنی آن باعث تحسین بیشتر این برند و تحسین اشتیاق کارکنان آن به کار خود میشود.

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.