تمدید دو ساله انسداد حساب ترامپ در فیسبوک – سختگیری بیشتر به سیاستمداران

بعد از اتفاقاتی که در انتخابات اخیر امریکا رخ داد و حواشی‌های فراوانی که ایجاد شد، سرانجام در شش ژانویه فیسبوک حساب‌های کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور را بر روی تمامی پلتفرم‌های خود محدود کرد تا از خشونت بیشتر جلوگیری شود. سپس هیئت نظارت مستقل فیسبوک این اقدام را تائید کرد و مجوز نوشتن پروتکل‌های قانونی بیشتر صادر شد. اکنون فیسبوک انسداد حساب ترامپ را برای مدت دو سال دیگر بر روی این پلتفرم تمدید کرده و تاریخ سررسید جدید، 7 ژوئن 2023 اعلام شده است.

نیک کلگ، معاون ارشد بخش امور جهانی فیسبوک گفت در پایان این مدت نظر کارشناسان در مورد برطرف شدن خطرهای امنیتی را بررسی خواهیم کرد و فاکتورهای خارجی مانند موارد خشونت آمیز یا محدودیت‌های مسالمت آمیز را در نظر خواهیم گرفت. در صورتی که همچنان خطر عمومی تشخیص داده شود، مجددا محدودیت‌ها را تمدید خواهیم کرد. تا زمانی که خطر به طور کامل رفع نشود، این روند ادامه خواهد یافت. زمانی که تعلیق ترامپ برداشته شود، بلافاصله تحریم‌های محدود کننده علیه وی تنظیم خواهد شد تا در صورت هرگونه اقدام خلاف قوانین فیسبوک، به کار گرفته شوند.

انسداد حساب ترامپ در فیسبوک

همچنین فیسبوک اعلام کرده که حذف دائمی ترامپ از این پلتفرم ممکن است. اتفاقی که ترامپ رقم زد باعث شده فیسبوک بر روی سیاستمداران حساس شود. کمپانی قصد دارد جریمه‌هایی برای سیاستمداران جنجالی در نظر بگیرد و حساب اینگونه افراد از یک تا دو سال مسدود خواهد شد. در برخی موارد، امکان دسترسی به پست‌ها یا حساب کاربری محدود می‌شود. فیسبوک وعده داده که پست‌های دارای محتوی مخاطره آمیز که میزان مضرات عمومی آن بیشتر از منافع باشد حذف خواهند شد.

حرف مفت حساب دارد – فیسبوک صفحه رییس جمهور ونزوئلا را بست

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *