فهرست بستن

تماشا کنید: کالبدشکافی آیفون 12 پرو مکس و کشف ساختار جدید دوربین آن

امروز در این مطلب با کالبدشکافی آیفون 12 پرو مکس که توسط کانال JerryRigEverything منتشر شده در خدمت شما عزیزان هستیم. با ما همراه باشید.

اواسط هفته بود که زک نلسون ویدیویی از تست مقاومت گوشی آیفون 12 مینی و آیفون 12 پرو مکس منتشر کرد. در این ویدئو دیدیم که دو گوشی جدید آیفون عملکرد بسیار خوبی در آزمون‌های شکنجه‌آمیز زک از خود نشان دادند و هر دوی آنها از این تست جان سالم به در بردند. او امروز به سراغ بزرگترین آیفون اپل، یعنی نسخه پرو مکس رفته تا با باز کردن دستگاه و کالبدشکافی آن به ساختار درونی این گوشی و میزان تعمیرپذیری آن پی ببرد.

تماشا کنید: تست مقاومت آیفون 12 مینی در کنار آیفون 12 پرو مکس

کالبدشکافی آیفون 12 پرو مکس

اگر به خاطر داشته باشید، زک در کالبدشکافی آیفون 12 پرو به دلیل بی‌احتیاطی به نمایشگر این دستگاه آسیب رسانده بود، از همین رو امکان سرهم کردن مجدد دستگاه و روشن کردن آن وجود داشت. او از تجربه شکست قبلی خود درس گرفت و این بار با تجهیزات بیشتر و محتاط‌تر به جنگ نمایشگر آیفون 12 پرو مکس رفت. در نهایت خواهیم دید که او می‌تواند با موفقیت و بدون آسیب، نمایشگر را از گوشی جدا کند.

پس از جداکردن نمایشگر او به سراغ قطعات دیگر دستگاه می‌رود و با باز کردن پیچ‌ها و جدا کردن کابل‌ها، آنها را بدنه گوشی بیرون می‌آورد. تغییر جایگاه مادربرد دستگاه و ظاهر باتری که حالا شبیه به حرف L شده نکاتی است که در زمان کالبدشکافی متوجه آنها خواهید شد. اما یکی از وجوه تمایز این دستگاه با آیفون 12 پرو در دوربین اصلی آنها است. زک در این کالبدشکافی به بررسی تفاوت آنها خواهد پرداخت. دوربین اصلی آیفون 12 از لرزشگیر اپتیکال تصویر بهره می‌برد و این در حالیست که اپل برای اولین بار در دوربین آیفون 12 پرو به جای OIS از تکنولوژی متفاوتی تحت عنوان “سنسور شیفت” استفاده کرده است.

 در این کالبدشکافی او تلاش می‌کند تا با بازکردن ساختار داخلی دوربین مفهوم سنسور شیفت را به صورت تصویری به کاربر نشان دهد. اما در این راه مجبور به فدا کردن دوربین می‌شود. از همین رو، عملیات سرهم کردن گوشی بدون سنسور اصلی دوربین انجام خواهد شد.

ویدیوی کالبدشکافی آیفون 12 پرو مکس دارای نکات آموزنده و جالب است. بنابراین از شما دعوت می‌کنیم آن را تماشا بفرمایید:

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *