;
فهرست بستن

تماشا کنید: ویدیوی کالبدشکافی پیکسل 5 گوگل و بررسی مشکل شکاف صفحه نمایش آن

جدیدترین پرچمدار گوگل، یعنی  Pixel 5 آرام آرام راه خود را به بازار باز کرده است و وبسایت‌های و یوتیوبرهای یکی پس از دیگری بررسی‌های خود از این گوشی را منتشر می‌کنند. حالا در جدیدترین این موارد ویدیوی کالبدشکافی پیکسل 5 گوگل منتشر شده است که به مشکل عجیبی در صفحه نمایش این دستگاه اشاره کرده است.

کالبدشکافی پیکسل 5 گوگل

در ادامه این مطلب ویدیویی از کالبدشکافی پیکسل 5 را مشاهده خواهید کرد که کانال PBKreviews آن را به اشتراک گذاشته است. به نظر می‌رسد که پیکسل 5 از سمت نمایشگر باز خواهد شد. این شخص با حرارت دادن با نمایشگر و استفاده از ابزارهای مخصوص با ایجاد فاصله میان نمایشگر و لبه‌های دستگاه اقدام به جداسازی آن می‌کند.

پیش از این گزارشاتی مبنی بر وجود فاصله میان نمایشگر و بدنه دستگاه و چفت نشدن درست این پنل با گوشی منتشر شده بود اما به نظر نمی‌رسید نمایشگر پیکسل 5 در این ویدئو چنین مشکلی داشته باشد. با این حال پس از باز شدن دستگاه مشخص می‌شود که در کنار مقدار بسیار زیاد چسب، گیره‌هایی برای چفت کردن نمایشگر به گوشی نیز تعبیه شده است که به نظر نمی‌رسد به راحتی قابل جدا شدن باشند.

این شخص به کاربران امیدواری می‌دهد که چنین ساختاری در آینده مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما ممکن است در شرایطی که دستگاه گرم شود با شل شدن چسب‌ها کمی نمایشگر بالاتر بیاید، اما امکان جدا شدن آن وجود ندارد. به غیر از این مورد کمی مشکوک، ساختار داخلی Pixel 5 مرتب و معقول به نظر می‌رسد. کانکتورهای و کابل‎ها به خوبی قطعات ماژولار را به هم متصل کرده‌اند و تعمیر پذیری این دستگاه را بالاتر برده‌اند.

گوگل برخلاف سال‌های گذشته برای گوشی امسال خود از تراشه پرچمدار فعلی بازار استفاده نکرد و به جای آن اسنپدارگون 765G را یک تراشه 7 نانومتری است برای این گوشی در نظر گرفت. تصمیمی که شاید برای طرفدارای این برند کمی ناامیدکننده بود. با این حال؛ این تراشه با یک جفت پد گرافیتی به عنوان خنک کننده همراه شده است که به خوبی وظیفه توزیع گرما در داخل گوشی را بر عهده خواهند گرفت.

ظاهراً  گوگل برای خلوت کردن ساختار داخلی این دستگاه اقدام به حذف Soli Radar و قابلیت‌های Motion Sense کرده است. مواردی که ممکن است در نسل بعدی دوباره به گوشی‌های این شرکت بازگردند. در هر حال، جزئیات جالبی در کالبدشکافی پیکسل 5 نهفته است. بنابراین از شما دعوت می‌کنیم این ویدیو را تماشا بفرمایید:

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *