فهرست بستن

تلاش سونی برای افزایش تولید PlayStation 5

پلی استیشن جدید سونی نه تنها در ایران، بلکه در دنیا کمیاب است. مشکل ترابری و تولید کنسول جدید سونی به حدی رسیده که هنوز بعد از یکسال از معرفی و شروع عرضه این محصول، دستیابی به آن برای شهروندان کشورهای جهان اول نیز یک آرزو است. تا به حال در چندین نوبت کنسول سونی برای فروش در سایت‌ها قرار گرفته و هر سری بعد از چند دقیقه تمام موجودی انبار شرکت‌ها به پایان رسیده است. همین موضوع باعث دلخوری کاربران از شرکت سونی شده است. مخصوصا اینکه در دوران همه گیری ویروس کرونا، درخواست‌ها برای کنسول‌ها و دستگاه‌های دیجیتال بیشتر شد. حال جیم رایان، ریاست بخش سرگرمی شرکت سونی به صورت علنی در مورد موجودی و خط تولید این کنسول نظر داده و از تلاش سونی برای افزایش تولید PlayStation 5 خبر داده است. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

تلاش سونی برای افزایش تولید PlayStation 5 01

دلیل کمبود کنسول سونی در بازارهای جهانی

رایان در مصاحبه‌ای با خیرگزاری Nikkei اعتراف کرد که مشکلات مرتبط با تهیه PS5 دلایل مختلفی دارد. همه گیری کرونا در صدر این لیست قرار دارد چرا که افراد زیادی به واسطه قرنطینه برای خرید PS5 تلاش کرده‌اند. دلیل دیگر این موضوع کمبودهای ناشی از تراشه‌ها و محصولات نیمه هادی است. این مشکل در سراسر جهان نمود پیدا کرده است و تقریبا تمام محصولات دیجیتال را تحت تاثیر خود قرار داده است. اگر تولید کنندگان تراشه و محصولات نیمه هادی تلاش بیشتری انجام دهند، محصولات سونی نیز امسال به موقع وارد بازار خواهند شد. سونی تنها شرکتی نیست که با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کند. همین چند ماه پیش تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل به رویترز اعلام کرد که منابع نیمه هادی ما بسیار محدود شده‌اند و موجب محدودیت تامین محصولات اپل شده است.

دولت بایدن در ماه فوریه سال جاری متعهد شد که کمبود تراشه را برای کشور خودش برطرف کند و در این رابطه، کارخانه تولید نیمه هادی TSMC در آمریکا شعبه جدید خود را خواهد ساخت. اما همه می‌دانیم که تا برطرف شدن این موضوع چند ماه زمان لازم است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *