فهرست بستن

تقلب اینتل در نتایج Core i9 9900K ثابت شد!

تقلب اینتل در نتایج Core i9 9900K ثابت شد!

در روزهای اخیر، اینتل پردازنده نسل نهم خود به پرچمداری Core i9 9900K را در حالی رونمایی کرد که در حین معرفی، بنچمارکهایی از آن را منتشر نمود که این محصول در برابر پرچمدار مشابه رقیب، یعنی AMD Ryzen 2700X قرار گرفته بود. هر دو محصول با مشخصات نسبتا یکسان، تنها در زمینه معماری متفاوت بودند. اینتل برتری معماری هسته های خود را تا 50 درصد بیش از رقیب اعلام کرده و این مسئله موجب اعتراض برخی از متخصصان و کاربران شده بود. در این میان مجموعه Principled Technologies اعلام کرد که این نتایج مردود بوده و از نظر آنها با تغییراتی همراه است.

مجموعه Principled Technologies اعلام کرده بود که به زودی نتایج را در شرایط برابر منتشر خواهد کرد. از سوی دیگر انتل نیز مدعی شده بود که این نتایج با کمک یک موسسه ثالث تائید شده است. با تمام این صحبت ها، Principled Technologies نتایج جدید خود را منتشر کرده است. این وب سایت پردازنده های  مقایسه Core i9-9900K با Ryzen 7 2700X را بار دیگر در مقابل یکدیگر قرار داده است. به گفته PT، تغییراتی که اینتل به نفع خود اعمال کرده بود، شامل خاموش کردن برخی از هسته ها و خاموش کردن قابلیت اورکلاک حافظه رم بود که در مادربردهای اینتل با نام Intel XMP 2.0 شناخته می شود.

نتایج PT حاکی از آن هستند که Core i9-9900K بین 12.39 درصد الی 20 درصد از Ryzen 7 2700X سریعتر است؛ این در حالی است که به ندرت از مرز 20 درصد رد شده و به واقع برتری Core i9-9900K به طور میانگین 12 درصد به نسبت رقیب خود است. آزمون های فوق بر روی بازی ها صورت گرفته است. این در حالی است که Core i9-9900K تا 66 درصد گران تر از Ryzen 7 2700X است و برتری آن دست کم در بازی ها، هیچگاه به 66 درصد نمی رسد. Ryzen 7 2700X با قیمت 319 دلار و Core i9-9900K با قیمتی در حدود 530 دلار به فروش می رسد.

در حال حاضر اینتل واکنشی به این نتایج نشان نداده و همچنین PT نیز تنها در زمینه بازی ها و تاثیر فرکانس حافظه بر نتایج متمرکز بوده است؛ نتایج نهایی در رندرینگ و پردازش های ایستگاه کاری منتشر نشده است. شایان ذکر است که کاربرد اصلی این CPUها در رندرینگ بوده و اشتباه اصلی اینتل، ارائه بنچمارکهای آن در بازی بود! به هر حال PT اثبات می کند که اینتل در نتایج اولیه تقلب کرده و باید منتظر ماند تا نتایج نهایی را بررسی های دیگر رسانه ها نیز مشاهده کرد.

بازدیدها: 8

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.