فهرست بستن

تعطیلی فروشگاه قدیمی پلی استیشن سونی در تابستان آینده تائید شد

از هفته گذشته شایعاتی مبنی بر اینکه سونی فروشگاه‌های مجازی پلی استیشن 3، PSP و Vita را در تابستان پیش رو تعطیل خواهد کرد منتشر شد. در طول هفته‌ای که گذشت سونی نسخه آنلاین این فروشگاه‌ها را به حالت آفلاین تغییر داد و به نوعی شایعات را تائید کرد. تعطیلی فروشگاه قدیمی پلی استیشن سونی کاربران این دستگاه‌ها را غافل گیر کرده چرا که آنها نگران محتویات خریداری شد از طریق این فروشگاه هستند و می‌خواهند بدانند بعد از تعطیلی فروشگاه قدیمی سونی، تکلیف محتوای دیجیتال آنها چه خواهد شد.

در روز سه شنبه، سونی ایمیلی را به کاربران خود فرستاد و تعطیلی فروشگاه‌های قدیمی خود را در تابستان پیش رو اطلاع داد. همان طور که در گزارش قبلی آمده بود، فروشگاه پلی استیشن 3 و PSP در تاریخ 2 جولای برابر با 11 تیر و استور PlayStation Vita در تاریخ 27 آگوست مصادف با 11 تیر برای همیشه تعطیل خواهند شد. سونی در ایمیل خود به مشتریان گفته است که پس از ملاحظه همه جانبه و تصمیم بر تمرکز برروی PlayStation Store کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 که موجب ارتقای تجربه کاربری مشتریان می شود، این تصمیم را گرفته‌اند و از مشتریان برای حمایت چندین ساله بر روی این پلتفرم‌ها تشکر کرده است.

تعطیلی فروشگاه قدیمی پلی استیشن سونی از تابستان

در صورتی که کاربر یکی از این پلتفرم‌ها هستید، پس از تعطیلی در تاریخ‌های مذکور دیگر قادر به خرید محتوا از طریق استورهای قدیمی نخواهید بود. اما اتفاقی برای عناوین فیزیکی جدید و کارکرده نخواهد افتاد. هر چند خرید درون بازی در این عناوین نیز غیر فعال خواهد شد. سونی از سال 2016 فروشگاه PSP را تعطیل کرد اما خرید درون بازی تا دوم جولای امسال همچنان فعال خواهد بود. برای کاربرانی که به دنبال دسترسی به محتویات خود هستند، سونی این اطمینان را به آنها داده که بازی‌ها ویدئوهای آنها به قوت خود باقی خواهند ماند. گیمرها همچنان می‌توانند به محتویات خریداری شده از طریق منوی دانلودها در قسمت نرم افزار سیستم دسترسی داشته باشند.

همچنین سونی تذکر مهمی در مورد باندل های بین نسلی خریداری شده برای PS3/PS به کاربران داده که در صورتی که فقط برای PS3 یا PS Vita دانلود شده باشد، کاربران لازم است دیگر نسخه را نسبت به دستگاه مورد نظر مجددا دانلود کنند. همچنین به گفته سونی عناوین رایگان PlayStation Plus تا زمانی که کاربر عضو این سرویس باشد در دسترس قرار خواهند داشت. اعتبار کیف پول کاربران در این استورها نیز در حساب کاربری PSN آنها برای استفاده در پلی استیشن 4 یا پلی استیشن 5 محفوظ خواهد ماند. در این صورت اگر کیف پول شما شارژ داشته باشد اما صاحب کنسول‌های نسل قبل و جدید نباشید، نمی توانید به پول خود دسترسی داشته باشید. اعتبار حساب شما تا زمانی که تصمیم به مهاجرت به نسل جدید بگیرید دست نخورده باقی خواهند ماند. بنابراین اگر قصد خرید بازی‌های PS3 یا Vita را دارید، تا قبل از تابستان امسال اقدام کنید.

سونی از کنترلرهای نسل جدید پلتفرم واقعیت مجازی برای پلی استیشن 5 رونمایی کرد

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *