فهرست بستن

تشخیص صدای ناشناس توسط Siri – دستیار صوتی اپل هوشمندتر از قبل خواهد شد

اپل همیشه سعی در راحت‌تر کردن زندگی مردم داشته است و این مورد را می‌توانیم با توجه به حضور گوشی‌های هوشمند این کمپانی، لپتاپ، تبلت، ساعت هوشمند و …. متوجه شویم. یکپارچگی این موضوع باعث شده است تا کسانی که وارد این اکوسیستم می‌شوند با خیالی راحت بتوانند تمام دستگاه‌های خود را با استفاده از یک دستیار صوتی با نام Siri کنترل کنند. اما اگر این دستیار صوتی با صدای شخص دیگری نیز کار کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اپل درحال پیدا کردن راه حلی برای تشخیص صدای ناشناس توسط Siri است.

یکی از دلایلی که بیشتر مردم از دستیارهای صوتی استفاده می‌کنند، راحتی استفاده از آن‌ها برای انجام کارهایی مثل رزرو هتل، خرید بلیط، تنظیم هشدار، باز کردن برنامه و چنین کارهایی می‌باشد. اما تصور کنید شخص دیگری با استفاده از دستیار صوتی شما که به حساب بانکی شما نیز متصل است، اقدام به خرید یک بلیط هواپیمایی برای شما کند و بدون اطلاع دادن به شما، هویت شما را به سرقت ببرد. در این لحظه شما هیچ کاری نمی‌توانید بکنید. با این وجود قابلیت تشخیص صدای ناشناس توسط Siri باعث خواهد شد تا این دستیار صوتی به راحتی جواب تمام صداهای اطراف خود را ندهد.

تشخیص صدای ناشناس توسط Siri

زمانی که گوشی آیفون جدیدی را خریداری می‌کنید، دستیار صوتی اپل با نام سیری از شما می‌خواهد تا چندین بار نام آن را بگویید تا با لحن گفتاری شما آشنا شود. این مورد تا به این لحظه تنها برای صدا زدن سیری کاربردی بود ولی از این به بعد با توجه به دست به کار شدن اپل برای جلوگیری از پیش آمدن مشکلات گفته شده، برای جواب دادن و انجام عملکردهای مختلف نیز کاربردی است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، به احتمال زیاد اپل از الگوریتمی برای تشخیص صدا استفاده کند که کاملا متفاوت با الگوریتم کنونی است. با انجام اینکار بعد از گفتن کلمه Hey Siri، صدای شما از بین چندین الگوریتم و فیلتر مختلف رد خواهد شد و در صورت گرفتن تاییدیه از سوی آن، سیری به شما جواب مثبت خواهد داد.

البته این پنتنت به احتمال زیاد برای Airpodsهای اپل کارآمد خواهد بود. با توجه به اینکه درصد استفاده کنندگان از آیفون بالا است. تعداد AirPodsهای خریداری شده نیز توسط آن‌ها بالا خواهد بود. به همین دلیل در صورتی که در یک اتاق با چندین AirPods باشید. ممکن است با گفتن کلمه Hey Siri یک دستگاه دیگر به اشتباه به شما جواب بدهد. اما با استفاده از این الگوریتم بدون هیچ مشکلی قادر هستید گوشی خود را از طریق AirPods صدا بزنید.

دستیار صوتی اپل در هنگام قفل بودن دستگاه عملکرد زیادی ندارد و در صورتی که دستگاه شما دست شخص دیگری باشد امکان سو استفاده به هیچ عنوان وجود ندارد. با این حال داشتن یک سطح امنیتی دیگر می‌تواند مفید باشد و از احتمالات آینده جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید: نحوه تغییر صدای Siri در iOS 14.5

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *