ترفند های طراحی و چاپ فاکتور جذاب

به فاکتوری که مورد تایید اداره دارایی برای دریافت مالیات بر ارزش افزوده قرار بگیرد، فاکتور رسمی گفته می شود. بر روی فاکتور رسمی با استفاده از دستگاه ملخی یک شماره سریال برجسته به رنگ قرمز می زنند تا از سایر فاکتورها شناخته شود. چاپ فاکتور رسمی روی کاغذ سفید، زرد و قرمز با مرکب مشکی انجام می گیرد. دستگاه چاپی که برای چاپ فاکتور های رسمی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه چاپ ریسو است. حتی در برخی موارد که نیاز به کیفیت بیشتری برای چاپ فاکتور داشته باشیم، یا بخواهیم از کارهای ترام دار استفاده کنیم، از چاپ افست نیز استفاده می کنیم.

کاغذ مورد استفاده در چاپ فاکتور:

از کاغذهای 80 گرمی اندونزی بیشتر برای چاپ فاکتور های مالیاتی استفاده می شود. این کاغذها برای نوشتن دستی و و همچنین برای استفاده از پرینترها بسیار مناسب هستند.

نوع دیگر کاغذها که برای چاپ فاکتور رسمی مورد استفاده قرار می گیرند کاغذهای کاربن لس یا به عبارتی همان کاغذهای بدون کاربن هستند. این دسته از کاغذها با پوشش مطلوبی تولید می شوند که با آوردن فشار روی آن می توان رنگ آبی و یا سیاه را به کاغذ زیرین منتقل کرد؛ بدون اینکه نیازی به کاربن باشد. در چاپ فاکتور کاربن لس معمولا از چند نسخه استفاده می شود که در پشت صفحه اول کپسول های بسیار ریز رنگی به کار رفته است تا بتواند نوشته و تصاویر را به صفحه های زیرین انتقال دهد. کاغذهای کاربن لس به کاغذهای NCR نیز معروف هستند. گراماژ این نوع کاغذها معمولا از 40 تا 240 گرم یافت می شوند. البته باید توجه کرد که بهتر است از کاغذهای کاربن لس در چاپ فاکتور های رسمی استفاده نشود. چرا که ممکن است با گذر زمان مرکب برگه های دوم و سوم پاک شود. تفاوت قیمت در چاپ فاکتور ها در شرکت های مختلف معمولا بستگی به کیفیت کاغذهای مورد استفاده توسط آن شرکت دارد. برخی ز شرکت ها از کاغذهای کم کیفیت تر با گرماژ پایین تر در چاپ فاکتور های خود استفاده می کنند که این باعث می شود قیمت تمام شده پایین تری ارائه بدهند. در حالی که اگر از کاغذ مرغوب استفاده می کردند، قیمت اندکی افزایش می یافت. نوع دیگری نیز وجود دارد که از آن با عنوان چاپ فاکتور گلاسه یاد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید وارد صفحه چاپ فاکتور گلاسه کوثر چاپ شوید.

تعداد برگه های چاپ فاکتور مالیاتی مورد تایید اداره دارایی:

در چاپ فاکتور های مالیاتی همچون انتخاب رنگ آن ها معیار ویژه ای وجود ندارد و چیزی که بیشتر از همه چیز دخیل است سلیقه مشتری است. اما با این همه غالبا این فاکتورها به صورت دو یا سه نسخه ای چاپ می شوند. در این صورت برگه اول معمولا برای خریدار است و برگه های دوم سوم برای فروشنده که بیشتر در بایگانی و حسابداری از آنها استفاده می شود.

استفاده از فاکتور های عمودی:

غالبا در چاپ فاکتور های رسمی روی کاغذ A4 و گاها روی کاغذ A5 از آن ها به صورت افقی استفاده می شود. اما در صورتی که در مورد خاصی استفاده ردیفی در فاکتورها بیشتر لازم باشد از برگه های با تعداد ردیف 20 تایی استفاده می کنند. این دست از فاکتورها فاکتورهای با ردیف 20 تایی روی برگه های A4 یا A5 به صورت عمودی چاپ می شوند.

چاپ فاکتور رسمی
چاپ فاکتور رسمی

کارت ویزیت:

امروزه چاپ کارت ویزیت مانند چاپ فاکتور کاربردهای بسیار زیادی در بین مشاغل و اصناف مختلف دارد. به طوری که می توان گفت به گونه ای است که همه افراد در هر کسب و کار و در هر صنفی که مشغول باشند به کارت ویزیت نیاز پیدا خواهند کرد. از انواع مشاغلی که امروزه از کارت ویزیت استفاده می کنند می توان به مشاغل خدماتی از جمله پزشکان و وکلا و مهندسان، دفتر فنی، دفاتر پیشخوان دولت و… اشاره کرد. همچنین مشاغل دیگر مثل انواع کسب و کار های کوچک و بزرگ، فروشگاه ها و… .

تاریخچه چاپ بنر:

چاپ بنر امروزه بیشتر جنبه تبلیغاتی یا اطلاع رسانی دارد. بنر ابزاری است که نوشته ها و تصاویر را منتقل می کند. چاپ بنر بر اساس نیاز سفارش دهنده انجام می شود و کاربردهای متفاوتی می تواند داشته باشد مانند چاپ بنر تسلیت. همچنین اندازه های متنوع و رنگ های متنوعی می تواند داشته باشد. به نکته بعدی توجه کنید. در طراحی بنر های تسلیت به این موارد دقت کنید

برخی از تاریخ شناسان چاپ و طراحی بنر را مربوط به دوران قرون وسطی در اروپا می دانند. کاربرد بنر در دوره های گذشته با امروز تفاوت زیادی پیدا کرده است. در دوران قدیم از بنر بیشتر برای به نمایش درآوردن قدر و نشانه های مذهبی استفاده می شده است. بنابراین از آن ها بیشتر بر روی دیوارها و ستون های کلیسا استفاده می شده است. بعد از آن دوره ها کم کم از بنر برای ابراز اطلاع رسانی فوت بستگان و آشنایان و همچنین ابراز همدردی با صاحب عزا استفاده شد و تا به امروز این رسم باقی مانده است. امروزه به چاپ این دست از بنر ها چاپ بنر تسلیت گفته می شود. بنابراین برخلاف چاپ فاکتور بنر بیشتر اوقات جنبه اطلاع رسانی دارد.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *