فهرست بستن

تراشه اپل A15 روی معماری ۵ نانومتری پلاس TSMC ساخته خواهد شد

اپل اخیرا مجموعه جدیدی از تلفن های هوشمند آیفون ۱۲ خود را به بازار عرضه کرده است که از چیپست A14 Bionic این شرکت تغذیه می کنند. این یکی از اولین ها در صنعت گوشی های هوشمند است که با استفاده از معماری 5nm تولید می شود. امروز شایعه ای داریم که می گوید تراشه اپل A15 روی معماری ۵ نانومتری پلاس TSMC ساخته خواهد شد.

تراشه اپل A15

گزارش هایی در مورد تراشه آینده اپل A15 Bionic این شرکت در حال انتشار است. اعتقاد بر این است که غول فناوری دوباره با تولید کننده تایوانی یعنی TSMC همکاری می کند تا از فناوری جدید برای تراشه های خود بهره ببرد.

طبق گزارش جدید TrendForce پردازنده نسل بعدی تلفن های هوشمند از شرکت اپل که انتظار می رود A15 Bionic نام داشته باشد، با استفاده از پردازنده 5nm+ ساخته خواهد شد که توسط این شرکت با نام N5P معرفی می شود.

TSMC می گوید گره N5P نسخه ۵ نانومتری با عملکرد بالا است. شرکت تایوانی ادعا می کند که بازده انرژی و بهبود عملکرد اضافی را ارائه می دهد.

این مطابق با گزارش قبلی بوده که همچنین اضافه کرده است که این شرکت در حال برنامه ریزی برای تولید انبوه چیپست آینده در چارک سوم ۲۰۲۱ است.

گزارشات مربوط به تراشه اپل در اینجا متوقف نمی شود. گفته می شود که چیپست بعدی که بعد از A15 ارائه خواهد شد، تراشه Apple A16 است. این تراشه احتمالاً در سال 2022 بر اساس فناوری 4nm شرکت TSMC است که شرکت در حال حاضر روی آن کار می کند. این باید پیشرفت بیشتری در عملکرد و بازده انرژی ایجاد کند.

به نظر می رسد که اپل می خواهد در زمینه نوآوری ها و عبور از مرزها برای عملکرد و بازده انرژی، پیشروترین شرکت باشد. این نباید فقط به تراشه های گوشی های هوشمند محدود شود. با توجه به اینکه TSMC چیپست جدید M1 اپل را نیز تولید می کند، پیشرفت این فرآیند به تراشه های آینده Apple Silicon نیز تسری خواهد یافت.

جدا از روند 5 نانومتری ، تولیدکنندگانی مانند TSMC و سامسونگ الکترونیک قبلاً کار روی فرایند ۳ نانومتری و ۲ نانومتری را شروع کرده اند که انتظار می رود تا سال 2025 برای تولید انبوه آماده شوند.

نظر شما چیست؟ منتظر تراشه بعدی اپل هستید؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *