تجارت باور نکردنی ایرپادهای تقلبی اپل؛ شاید سر شما هم کلاه رفته باشد

بر اساس یک گزارش جدید سالانه ایرپادهای تقلبی ساخت چین 3.2 میلیارد دلار به اپل خسارت می‌زنند و فروش AirPod های فیک به شدت در حال افزایش است. ظاهراً این موضوع به یک مشکل جدی برای اپل تبدیل شده است.

بر اساس همین گزارش امسال بیش از 360,000 دستگاه AirPod تقلبی در آمریکا توقیف شده است که رشد دو برابری را نسبت به سال میلادی گذشته نشان می‌دهد. درست طبق انتظارها مبدأ اصلی ایرپادهای تقلبی چین است.

برای ارائه یک تصویر بزرگ‌تر بهتر است بدانید تنها در ماه میلادی جاری ایرپاد و ایرپاد پروهای تقلبی ضبط شده در آمریکا نزدیک به 1.3 میلیون دلار ارزش داده‌اند. این محموله‌ها به دلیل جعل نشان تجاری اپل و نقض حقوق این کمپانی در بدو ورود به آمریکا توقیف شده است.

طبق اعلام اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، جمهوری خلق چین همچنان مبدأ اصلی محصولات تقلبی است و نقش اصلی را در تأمین کالاهای فیک دارد. جالب‌تر اینکه آمار منتشر شده نشان می‌دهد رشد محبوبیت ایربادهای به یسیم اپل با افزایش عرضه نمونه‌های تقلبی چینی همراه بوده است.

2021-07-18-image-8-j.jpg

در نه ماهه نخست امسال بیش از 360,000 ایرپاد تقلبی اپل در بدو ورود به خاک آمریکا توقیف شده‌اند که ارزش آن 62.2 میلیون دلار برآورد می‌شود. این در حالی است که در سال 2020 میلادی جمعاً 295,000 ایرپاد تقلبی به ارزش 61.7 میلیون دلار توقیف شده بود. به وضوح این آمارها رشد تولید ایرپادهای تقلبی چینی را نشان می‌دهد.

عجیب‌تر اینکه AirPodهای تقلبی چینی دارای ظاهر و حتی سریال و جعبه کاملاً مشابه نمونه اصلی هستند که تشخیص آنها از روی ظاهر را بسیار دشوار می‌کند. جالب اینکه برخی کارکنان سابق اپل می گویند چینی‌ها موفق به سرقت قالب‌های ساخت اصلی ایرپادهای اپل شده‌اند و به همین دلیل محصولات تقلبی تا این اندازه مشابه نمونه اصلی هستند.

با توجه به اینکه تشخیص AirPodهای تقلبی اپل کار آسانی نیست، اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا راه‌هایی را برای کمک به خریداران ایرپادهای اپل ارائه کرده است.

اگر شما هم یک جفت ایرپاد بیسیم اپل با قیمت گزاف خریداری کرده اید، بهتر است از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید؛ چرا که بعید نیست در بازار ایران هم نمونه های تقلبی به وفور عرضه شده باشند.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *