فهرست بستن

تا چند ماه آینده احتمالا هیچ فیلمی اکران نخواهد شد

انارگیفت

از زمانی که ویروس کرونا گوشه و کنار تمام کشورهای مهم جهان را درنوردید، استودیوهای فیلم‌سازی در هالیوود مجبور شدند بلافاصله نسبت به این قضیه واکنش نشان دهند. فیلم‌هایی که قرار بود در ماه مارس اکران گردند به اوایل تابستان منتقل شدند و حالا هم خبر رسیده که باید تا اواسط یا اواخر تابستان منتظر اکران فیلم‌ها بمانیم.

به عنوان مثال لایو اکشن جدید دیزنی Mulan در اصل قرار بود ۲۷ مارس ۲۰۲۰ اکران شود که ابتدا به ۲۴ جولای، و سپس ۲۱ آگوست منتقل شد. حال نیز به‌نظر می‌رسد تمام استودیوها آماده یک دور جدید از تاخیر برای اکران فیلم‌هایشان هستند.

به گزارش وب‌سایت ددلاین، استودیوها در مورد وقایع آگوست «نگران» هستند. چهار فیلم مهمی که از اواخر جولای تا آگوست اکران می‌شوند – Unhinged از استودیو سالستیس (۳۱ جولای)، Broken Hearts Gallery از استودیوهای سونی و تریستار (۷ آگوست)، تنت از کریستوفر نولان و برادران وانر (۱۲ آگوست و مولان از دیزنی (۲۱ آگوست) – احتمالا همگی تا ماه سپتامبر تاخیر بخورند. البته، این بدان معنا نیست که سپتامبر هم لزوما شرایط قابل اطمینان و مناسبی برای بازگشایی سینماها داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

این‌طور که مشخص است اکثر استودیوهای فیلم‌سازی چشم خود را به برادران وارنر و دیزنی برای برنامه‌های آینده دوخته‌اند. در هر حال این دو استودیو بزرگ بارها مجبور به عقب انداختن اکران فیلم‌های خود شده‌اند و اگر باز هم این اتفاق تکرار شود و تنت و مولان مجددا تاخیر بخورند، قطعا بقیه استودیوهای کوچک‌تر نیز همین کار را خواهند کرد.

نکته قابل توجه دیگر این است که ددلاین هنوز اشاره‌ای به فیلم The New Mutants نکرده؛ فیلمی که حتی پیش از شیوع کرونا هم بارها و بارها با تاخیر مواجه شده بود و بعید نیست تاریخ فعلی اکران آن (۲۸ آگوست) دوباره عقب بیوفتد.

برادران وارنر اوضاع عجیبی را تجربه می‌کند و اگر فیلم جدید کریستوفر نولان از آگوست به سپتامبر منتقل شود، احتمال تاخیر در اکران The Conjuring: The Devil Made Me Do It تا سال ۲۰۲۱ نیز زیاد خواهد بود. حتی وب‌سایت ComicBook هم اخیرا از احتمال وقوع چنین تاخیری گفته است.

در نهایت باید گفت که آینده فیلم‌های سینمایی همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هیچ‌کس از روند وقایع پیش‌رو مطمئن نیست. ایالات متحده همیشه یکی از مهم‌ترین مراکز سینمایی در دنیا بوده و اتفاقات اخیر در آن شرایط را برای استودیوهای فیلم‌سازی سخت‌تر کرده است. و خب روند افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا هم کاملا پایدار است و کسی نمی‌داند این جاده به کجا ختم خواهد شد.

.کپی شد

https://vgto.ir/4zq

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *