فهرست بستن

تا هفته آینده برای خرید موبایل دست نگه دارید

1 15 - تا هفته آینده برای خرید موبایل دست نگه دارید

برای خرید موبایل دست نگه دارید. رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اعلام کرد تا یک هفته آینده وضعیت بازار موبایل بهتر می‌شود و از مردم خواست فعلا گوشی تلفن همراه نخرند.

بازار موبایل در چند ماه اخیر دچار وضعیت نامناسب و سردرگمی شده و روز به روز شاهد افزایش بی سابقه‌ی قیمت گوشی های تلفن همراه هستیم. در این شرایط، بیشتر مردم می‌خواهند بدانند این وضعیت تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند و آیا می‌توان به بهتر شدن اوضاع و کاهش قیمت موبایل امیدوار بود؟ در همین راستا، رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه حرف‌های امیدوارکننده‌ای زده و گفته مردم فعلا برای خرید موبایل دست نگه دارند، چون تا یک هفته آینده وضعیت بهتر می‌شود.

اخیرا با وجود این که لیست شرکت‌های واردکننده گوشی موبایل با ارز دولتی منتشر شد، خبری از عرضه این کالاها با قیمت ارز دولتی در بازار نبود و قیمت موبایل هم هیچوقت کاهش پیدا نکرد و هر روز همراه با روند صعودی نرخ ارز، قیمت گوشی های تلفن همراه هم افزایش پیدا کرد. برای مثال می‌توان گفت یک گوشی موبایل میان رده که تا همین ماه پیش با قیمت ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسید، اکنون با قیمت بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

الان زمان مناسبی برای خرید موبایل نیست

ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و تلفن همراه در مورد آخرین وضعیت بازار موبایل گفت اکنون دیگر ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی تلفن همراه اختصاص پیدا نمی‌کند و بخشی از نوسان قیمت این کالا به همین دلیل است. با این حال وی به مردم توصیه کرد فعلا اقدام به خرید موبایل نکنید، چرا که به زودی شاهد کاهش قیمت و بهتر شدن اوضاع خواهیم بود.

درستی اضافه کرد در حال حاضر حدود ۱۳۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه که با ارز دولتی وارد کشور شده بودند، توقیف شده است و به زودی با رفع توقیف این کالاها و عرضه آن‌ها در بازار با همان نرخ ارز دولتی، می‌توانیم شاهد کاهش قیمت گوشی‌ها باشیم. به این ترتیب بهتر است فعلا مردم گوشی تلفن همراه نخرند تا وضعیت بهتر شود.

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 29

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: