فهرست بستن

تاریخ معرفی تراشه ۶ نانومتری مدیاتک ۱ بهمن ۹۹ است

رقابت در گوشی های هوشمند و بازار مربوط به تراشه آن ها بسیار زیاد است. همانطور که شرکت های تلفن های هوشمند محصولات رقابتی خود را منتشر می کنند، تولیدکنندگان تراشه نیز همین کار را انجام می دهند. امروز، مدیاتک با استفاده از صفحه رسمی Weibo خود از ورود محصول جدید Dimensity خبر داد. براساس گزارش ها، این محصول دایمنسیتی یک تراشه پرچمدار خواهد بود. همچنین مشخص شد که تاریخ معرفی تراشه ۶ نانومتری مدیاتک ۱ بهمن ۹۹ است.

تراشه ۶ نانومتری مدیاتک

تراشه ۶ نانومتری مدیاتک

تراشه ۶ نانومتری مدیاتک

البته باید بدانید که این مدیاتک هنوز تایید نکرده که این محصول یک تراشه ۶ نانومتری است. طبق گفته سازنده تایوانی، این محصول با فناوری برتر ارائه می شود و تجربه کلی بهتر خواهد بود.

پوستر معرفی نشان می دهد مدیاتک این محصول را در تاریخ ۱ بهمن ۹۹ عرضه خواهد کرد. طبق گفته DigitalChatStation ، مدیاتک تراشه مدل MT689x را در اواسط ماه جاری منتشر خواهد کرد. وی معتقد است که این تراشه، تراشه گل پرچمدار ۶ نانومتری خواهد بود.

طبق گزارشات، مدیاتک دارای دو تراشه ۵ و ۶ نانومتری در شرف معرفی دارد. احتمالا یکی از آنها تراشه ۶ نانومتری MT6893 است. گزارش شده است که این تراشه از طراحی هسته ARM Cortex-A78 استفاده می کند و بالاترین فرکانس هسته اصلی 3.0GHz است. در حال حاضر، جزئیات رسمی در مورد این تراشه وجود ندارد.

مشخص است که سری تراشه های 5G دایمنسیتی برای مدیاتک موفقیت آمیز بوده  و این به تلاش های بعدی مدیاتک کمک می کند. مدیاتک می خواهد تراشه های جدید خود را با شماری از نوآوری ها ارایه کند. از جمله نوآوری های آینده می توان به تراشه MediaTek MT689x اشاره کرد که از نظر پارامترهایی مشابه پردازنده Exynos 1080 خواهد بود و عملکرد مشابهی را به نمایش می گذارد.

مدیاتک سومین مشتری بزرگ TSMC شد

طبق گفته Digital Station Station ، پردازنده جدید با استفاده از فناوری ۶ نانومتری تولید می شود و پردازنده گرافیکی Mali-G77 را ارایه می کند. منبع ادعا می کند که MT689X از کلاستر ها و کلاک مشابه با تراشه Exynos 1080 استفاده می کند. اگر این اطلاعات قابل اعتماد باشد پس باید شاهد ۳ کلاستر ۱+۳+۴ هسته ای باشیم و در بین آنها مکانی برای هسته های با کارایی بالا Cortex-A78 وجود خواهد داشت.

طبق نتایج بنچمارک AnTuTu ، تراشه MT689X امتیاز بالای ۶۰۰ هزار را کسب خواهد کرد. این نشان می دهد از نظر قدرت تا حد امکان به Snapdragon 865 Plus نزدیک خواهد بود. در عین حال، اما تراشه ارزان قیمت خواهد بود و کاربرد آن را گوشی های هوشمند با برچسب قیمت حدود 300 دلار خواهد بود.

نظر شما چیست؟ منتظر تراشه های جدید مدیاتک هستید؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *