فهرست بستن

تاریخ انقضای کارت‌های بانکی منقضی در 1400 یک سال تمدید شد

این روزها در یکی از سخت‌ترین شرایط کشور از لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار داریم و به همین دلیل لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عدم ترک قرنطینه خانگی، امری ضروری است. به همین دلیل و در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی و محافظتی بانک مرکزی تاریخ استفاده از کارت‌های بانکی که در سال 1400 منقضی می‌شوند را یک سال تمدید کرده است.

همه استان‌های کشور در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار دارند و یکی از مهمترین تأکیدهای ستاد ملی مبارزه با کرونا، عدم خروج از منزل به جز موارد ضروری است.

اما یکی از نیازهای مردم استفاده از کارت‌های بانکی است که به صورت طبیعی ممکن است تاریخ انقضای بسیاری از آنها طی روزها و ماه‌های جاری منقضی شود.

در همین زمینه قیطاسی، دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی ظهر امروز، در مصاحبه‌ای اینترنتی با شبکه خبر اعلام کرد:

تاریخ انقضاء کارت های بانکی که در سال۱۴۰۰ به اتمام می رسد بدون مراجعه شهروندان به مدت یک سال تمدید می شود.

این تصمیم در راستای تصمیم‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، به منظور کاهش تردد مردم به بانک‌ها برای دریافت کارت‌های بانکی جدید و مطابق با جلسه‌ برگزار شده در اسفند ماه گذشته این ستاد گرفته شده است.

البته همانطور که می‌دانید علی‌رغم افزایش سقف انتقال کارت به کارت از طریق نرم‌افزارهای پرداخت‌یار تا 3 میلیون تومان، همچنان بسیاری از مردم مجبورند برای انتقال وجه به باجه‌های عابر بانک یا شعب مراجعه کنند که بخشی از آن کاهش ارزش پول ملی و نیاز به تبادل مبالغ بیشتر برای انجام معاملات و امور تجاری مالی است.

به هر حال امیدواریم تا با استفاده از شرایط بسیار ساده‌ای که تنها با چند تغییر نرم‌افزاری میسر است، شرایط تا حد بیشتری جهت انجام غیرحضوری امروز روزمره مردم تسهیل شود تا مردم مجبور نباشند برای امور بسیار ساده‌ای مانند انتقال پول، وارد بانک‌ها شده و از این مراکز اصلی انتشار ویروس کرونا، دور باشند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *