بیمه مسافرتی خود را آنلاین تهیه کنید

خرید بیمه مسافرتیدیگر آن فرآیند طولانی و نسبتا پیچیده که نیاز به حضور فیزیکی در دفاتر نمایندگی یا شعب شرکت‌های بیمه و ثبت انواع اطلاعات بر روی کاغذ و … را ندارد و در حال حاضر یکی از راحت‌ترین کارهایی که قبل از سفر می‌توان با صرف کمترین زمان آن را انجام داد، تهیه بیمه مسافرتی است. اگر اهل سفر هستید میدانید که حادثه خبر نمی‌کند و اتفاقات پیش‌بینی نشده می‌توانند سفر شما تحت تاثیر قرار دهند. لذا با خرید این بیمه‌نامه، خیالتان در سفر راحت است که در صورت بروز مشکلات از یک حامی برخوردار هستید.

در این مطلب قصد داریم تا با بیمه مسافرتی، انواع آن و بهترین مرجع برای خرید بیمه مسافرتی آشنا شویم. همراه ما باشید …

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی در واقع در یکی از زیرمجموعه‌های بیمه‌های اشخاص در شرکت‌های بیمه قرار می‌گیرد. در این بیمه‌نامه، شخص بیمه‌شده تحت پوشش خسارت‌های ناشی از حوادث پزشکی و سایر حوادث غیرمنتظره در سفرهای خارجی و داخلی قرار می‌گیرد. این بیمه، عموما خسارت‌های ناشی از هزینه‌های درمانی، کنسلی پرواز، گم شدن چمدان، مدارک و وجه نقد و هزینه‌های دعاوی حقوقی در کشور مقصد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

برای آگاهی بیشتر نسبت به پوشش‌های بیمه‌های مسافرتی و مشاوره رایگان بیمه سفر و همچنین مقایسه و خرید آنلاین و صدور آنی بیمه مسافرتی می‌توانید به وب‌سایت بیمه مسافرتی دات کام مراجعه کنید.

آیا بیمه مسافرتی الزامی است؟

در سفارت‌ها و مراجع بسیاری از کشورها، ارائه بیمه مسافرتی معتبر برای دریافت ویزا اجباری است. این بیمه‌نامه به عنوان تضمینی برای تامین مخارج پزشکی و مشکلات احتمالی در سفر مورد نیاز است. در نظر داشته باشید اشخاصی که قصد دریافت ویزا برای سفر به کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، هلند و سایر کشورهای حوزه شیگن را دارند میبایست  بیمه مسافرتی شینگن که مخصوص این کشورهای این حوزه طراحی شده است را خریداری کرده و به سفارت مربوطه ارائه دهند.

اما اگر شخصی قصد سفر به کشور کانادا را دارد میبایست بیمه مسافرتی کانادا در واقع بیمه مسافرتی سراسر جهان (WORLDWIDE) است را خریداری کرده که علاوه بر این کشور، در تمام مسیر سفر نیز تحت پوشش بیمه مسافرتی باشد.

در نظر داشته باشید برای ورود به بسیاری از کشورها مانند گرجستان و امارات و … داشتن بیمه مسافرتی معتبر اجباری است. اما برای کشورهایی مانند ترکیه که در حال حاضر اجباری نیست هم توصیه می‌شود. چرا که خارج از کشور هزینه‌های پزشکی معمولا بالاست و با توجه به سختی‌های ارسال پول به کشورهای دیگر، بهتر است قبل از سفر بیمه مسافرتی معتبری تهیه کنید.

بیمه مسافرتی خود را آنلاین تهیه کنید

بیمه مسافرتی چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه مسافرتی با در نظر گرفتن ریسک‌های مسافرین طراحی شده است اما مهمترین پوشش بیمه‌های مسافرتی، جبران خسارت‌های ناشی از فوریت‌های پزشکی و دندانپزشکی است. اگر در طول سفر، مسافر به هر دلیلی نیاز به مراقبت پزشکی پیدا کند این نوع بیمه‌نامه با پوشش‌های متعددی که دارد بهترین گزینه برای مسافر محسوب می‌شود. در این بیمه‌نامه پوشش‌های بیمه‌ای متعددی وجود دارد. سقف خدمات این پوشش‌ها به صورت ۱۰۰۰۰ یورویی، ۳۰۰۰۰ یورویی، ۵۰۰۰۰ یورویی و ۷۰۰۰۰ یورویی یا فول کاور ارائه می‌شود که متقاضی می‌تواند بر اساس نیاز خود، بهترین طرح بیمه مسافرتی را آنلاین خریداری کند.

مهمترین پوشش‌های بیمه مسافرتی

خدمات پزشکی و درمانی:

ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی برای موارد ناشی از حادثه یا بیماری شامل بستری شدن در بیمارستان و جراحی ها تا سقف پوشش بیمه مسافرتی خریداری شده.

فوریت‌های دندان پزشکی:

شامل کشیدن دندان و رفع درد دندان و پانسمان دندان و رفع عفونت دندان تا سقف مندرج در بیمه نامه.

بازگردندان جسد:

چنانچه بیمه شده در خارج از کشور به هر دلیلی فوت شود، بیمه مسافرتی هزینه‌های بازگردندن جسد و تشریفات اداری آن را جبران می‌کند.

انتقال بیمه شده:

به نزدیکترین مرکز درمانی در اثر حادثه یا بیماری و بازگرداندن بیمه شده به ایران در صورت نیاز.

مشاوره حقوقی و پرداخت هزینه دعوی:

در صورتی که بیمه شده طبق قانون مدنی کشور مقصد تحت پیگرد باشد.

تاخیر در ورود بار یا مفقودی چمدان:

که شامل خریدهای ضروری بیمه شده تا سقف مندرج در بیمه نامه می‌شود.

جبران هزینه‌های تاخیر پرواز:

شامل اقامت در هتل و صرف غذا با تایید شرکت هواپیمایی.

اگر مسافرین قبل از خرید بیمه مسافرتی، شرایط عمومی بیمه نامه مسافرتی را مطالعه کنند می‌توانند در زمان مقتضی، بهتراز پوشش‌های بیمه مسافرتی خود استفاده کنند. آخرین ورژن شرایط عمومی بیمه مسافرتی را می‌توانید از سایت بیمه مسافرتی دات کام دانلود و مطالعه کنید.

بیمه مسافرتی که آنلاین خریده شود معتبر است؟

بله. بیمه‌نامه‌ای که از وب‌سایت بیمه مسافرتی دات کام خریداری می‌شود معتبر بوده و مورد تایید مراجع داخل و خارج از کشور می‌باشد. این بیمه‌نامه الکترونیکی نیازی هم به مهر و امضا ندارد و این موضوع در بیمه‌نامه‌های مسافرتی سامان که در این سایت سایت صادر می‌شوند ذکر شده است. در واقع این بیمه مسافرتی که آنلاین خریداری می‌کنید با یک QRCode یونیک صادر می‌شود که در سامانه سنهاب قابل استعلام است.

بیمه مسافرتی خود را آنلاین تهیه کنید

چگونه بیمه مسافرتی خود را آنلاین بخریم؟

یکی از مراجع معتبر فروش و صدور آنلاین بیمه مسافرتی، وب‌سایت بیمه مسافرتی دات کام است. پس از ورود به این و انتخاب مقصد می‌توانید از روی لیست زیر گام به گام ادامه دهید. ضمنا قبل از انتخاب و خرید می‌توانید از مشاوره آنلاین رایگان این وب‌سایت استفاده کنید:

گام اول: تحقیق و مقایسه

پس از وارد کردن مقصد، سن و تعداد روزهای سفر، همه طرح‌های بیمه مسافرتی مرتبط با شما نمایش داده می‌شوند. شروع به مقایسه طیف گسترده‌ای از طرح‌های بیمه مسافرتی کنید. مقایسه نرخ‌ها، شرایط پوشش و امکانات اضافی می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید قیمت‌های بیمه مسافرتی خود را ببینید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

گام دوم: انتخاب بیمه‌ی مناسب

از ریسک‌های مقصد خود آگاهی کامل داشته باشید و با توجه به نیازهای خود، طرح بیمه مسافرتی را که بهترین پوشش را ارائه می‌دهد انتخاب کنید. مطمئن شوید که شرایط و جزئیات بیمه برای شما مناسب است. اگر درخواست ویزا دارید، بیمه مسافرتی را خریداری کنید که مطابق با نیاز پرونده شما باشد.

گام سوم: خرید آنلاین

بعد از انتخاب طرح بیمه مسافرتی مورد نظر، با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز و پرداخت حق بیمه، بیمه‌نامه مسافرتی شما شده صادر شده و می‌توانید فایل پی‌دی‌اف بیمه‌ی مسافرتی خود را دریافت کنید. همچنین لینک دانلود و شماره بیمه‌نامه از طریق پیامک و ایمیل نیز برای شما ارسال می‌شود که هر زمان به آن دسترسی داشته باشید.

اگر برای ارائه به سفارت نیاز به بیمه‌نامه مهر شده دارید، پس از خرید بیمه‌نامه درخواست خود را به همراه آدرس به پشتیبانی ارسال کنید. بیمه‌نامه مهر شده با پیک یا پست برای شما ارسال می‌گردد.

بیمه مسافرتی خود را آنلاین تهیه کنید

قیمت بیمه مسافرتی:

قیمت بیمه مسافرتی بر اساس چند متغیر مانند سن مسافر، مقصد یا مقاصد مورد نظر، نوع و سقف پوشش‌های بیمه‌ای و خدمات ارائه شده شرکت بیمه، مدت زمان اعتبار بیمه نامه مسافرتی، سقف تعهد هزینه‌های پزشکی و دندانپزشکی و فوریت‌های پزشکی و مدت زمان سفر که به عبارتی از لحظه خروج از کشور آغاز شده و تا لحظه بازگشت به کشور را شامل می‌شود، بستگی دارد.

این مطلب برای همه افرادی که قصد دریافت ویزا یا هرگونه سفر به خارج از کشور را دارند مفید است. اگر هنوز سوال یا ابهامی در خصوص بیمه مسافرتی دارید می‌توانید قبل از خرید، از کارشناسان خبره بیمه مسافرتی دات کام راهنمایی بگیرید.

<!–

–>

Adblock test (Why?)

لینک منبع


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.