فهرست بستن

بیل گیتس: بیت کوین یک سلاح زیستی است و از آن استفاده نمی‌کنم

بیت کوینبیت کوین

۰۴ اسفند ۹۹ ساعت ۲۰:۳۲

بیل گیتس که به عنوان بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت شناخته می‌شود در مصاحبه جدید خود بیت کوین را یک سلاح زیستی دانست و گفت از آن استفاده نمی‌کند.

بیل‌گیتس (Bill Gates)، بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت در مصاحبه جدید خود عنوان کرد به استفاده از ارز دیجیتالی بیت کوین علاقه‌ای ندارم و از آن استفاده نمی‌کنم. وی افزود به واسطه ارزهای دیچیتالی می‌توان فعالیت‌های مجرمانه خاصی را انجام داد و به همین دلیل این شیوه پرداخت باید حذف شود. بنیان‌گذار مایکروسافت تاکید کرد نام رمزارزها را باید سلاح زیستی بگذاریم.

بیل گیتس به بیت کوین علاقه‌ای ندارد

بیل گیتس بر این باور است نرخ ارزهای دیجیتالی بسیار ناپایدار بوده و رشد آن قابل پیش‌بینی نیست. وی افزود ارزش این ارز دیجیتالی می‌تواند طبق هر نوع دیدگاه کاهش یا افزایش پیدا کند و نمی‌توان برای آن رشد پایداری را پیش‌بینی کرد. علاوه بر بیل گیتس بسیاری از منتقدان ارزهای دیجیتالی به ویژه Bitcoin را یک فناوری محسوب می‌کنند که برای حل کردن مشکلی که وجود ندارد ایجاد شده است. همچنین برای یک Bitcoin انرژی زیادی مصرف می‌شود.

بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت در مصاحبه دو سال قبل خود نیز تاکید کرده بود بیت کوین از لحاظ دارایی چیزی را تولید نمی‌کند و این را یک نظریه احمقانه برای سرمایه‌گذاری دانست. بیل گیتس در پایان خاطرنشان کرد به Bitcoin علاقه‌ای ندارد و از آن استفاده نمی‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *