بوگاتی شیرون سوپر اسپورت – 440 کیلومتر بر ساعت در 17 ثانیه

از آنجایی که رکورد سرعت ماشین‌های سوپر اسپورت در سالیان گذشته در انحصار بوگاتی بوده، این کارخانه در تلاش است تا نگذارد ماشین دیگری به آن دست پیدا کند. به همین دلیل این شرکت ماشین بوگاتی شیرون سوپر اسپورت را معرفی کرد تا این تاج پادشاهی کماکان بر سر بوگاتی بماند. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

بوگاتی شیرون سوپر اسپورت - 440 کیلومتر بر ساعت در 17 ثانیه ۱

طراحی داخلی و بدنه بوگاتی شیرون سوپر اسپورت

این خودرو به نسبت مدل ساده شیرون، از بدنه ساده‌تری تشکیل شده است. هر چند که جلو پنجره، ورودی‌های هوا در دو طرف سپر جلو دوباره طراحی شدند و نسبت به مدل قبلی تفاوت‌هایی دارند. انتهای ماشین نیز 10 اینچ بزرگتر شده و پخش کننده هوا (دیفیوزر) نیز تغییر شکل داده تا ایرودینامیک بوگاتی شیرون برای چسباندن آن به زمین در سرعت‌های 3 رقمی آماده باشد. همچنین در بالای هر چرخ 9 سوراخ تعبیه شده تا با آزاد کردن فشار هوا از فضای بالای چرخ‌ها باعث ایجاد نیروی رو به پایین شود. همانطور که از نام این ماشین پیداست، طراحی داخلی آن نیز باید مانند یک ماشین مسابقه‌ای و سوپر اسپورت باشد. به همین دلیل در درون آن از ترکیب چرم و آلومینیوم و فیبر کربن استفاده شده تا کمی از بار سنگین ماشین بکاهد. البته یادآوری این نکته هائز اهمیت است که خریداران خوش شانس این ماشین می‌توانند تمامی اجزای داخلی آن را شخصی سازی کنند.

بوگاتی شیرون سوپر اسپورت - 440 کیلومتر بر ساعت در 17 ثانیه ۲

قدرت موتور

قدرت ماشین بوگاتی شیرون سوپر اسپورت از موتور با سابقه W16 ساخت بوگاتی تامین می‌شود. 8 هزار سی سی حجم موتور، 1557 اسب بخار، 1180 پوند فوت گشتاور و چهار توربو از مشخصات بارز این موتور است. 16 سیلندر با سرعت 7100 دور در دقیقه و گشتاور خارجی سبب شده تا طراحی جدیدی برای ساخت‌ توربوها، پمپ روغن موتور و سر سیلندر به کار گرفته شود.تمامی قدرت این موتور به واسطه یک گیربکس اتوماتیک هفت دنده (کلاچ 2 حالته) به چرخ‌ها منتقل خواهد شد.

بوگاتی شیرون سوپر اسپورت - 440 کیلومتر بر ساعت در 17 ثانیه ۳

این هیولا در مدت زمان 5.8 ثانیه از حالت سکون به سرعت 200 کیلومتر در ساعت می‌رسد. این تمام ماجرا نیست. 0 تا 300 کیلومتر این ماشین در 12.1 ثانیه پر می‌شود. هنوز تمام نشده. نهایت سرعت این ماشین به 440 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. پس حتی کوچکترین برخورد پای شما با پدال گاز، عواقب وحشتناکی را به همراه خواهد داشت. شرکت بوگاتی برای بهبود پایداری ماشین در این شتاب و سرعت استثنایی، تصمیم به باز طراحی سیستم فرمان پذیری، فنربندی و سیستم کنترل شاسی (الکتریکی) کرده است. مراحل تولید این ماشین وحشی از ماه آینده آغاز می‌شود و در سال 2022 تحویل مشتریان خود خواهد شد. شرکت بوگاتی قیمت 3.2 میلیون دلاری را برای این ماشین زیبا انتخاب کرده است.

بوگاتی شیرون سوپر اسپورت - 440 کیلومتر بر ساعت در 17 ثانیه ۴

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *