فهرست بستن

به گفته پلیس راهور ناجا، سند پلیس همان سند رسمی اتومبیل است

۱۸ فروردین ۰۰ ساعت ۱۷:۲۱

براساس جدیدترین اظهارات کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا، سند پلیس کاملا رسمی است و در واقع همان سند رسمی خودرو محسوب می‌شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان این که سند پلیس همان سند رسمی اتومبیل است عنوان کرد که مطابق با ماده ۲۹ خریدار و فروشنده وظیفه دارند تا به پلیس مراجعه نمایند.

سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این‌که تحویل سیستمی و هوشمند‌سازی یکی از برنامه‌های پلیس است عنوان کرد که باید شرایطی ایجاد شود که پلیس بتواند به منازل افراد مراجعه کند، به طور مثال در شماره‌گذاری درصورت فراهم شدن زیر ساخت‌ها اگر فرد درخواست نماید ما به در پلیس به منزل مراجعه کرده  و تنها هزینه پرداخت می‌شود.

رسمی بودن سند پلیس

رئیس پلیس راهور ناجا در ارتباط با شماره گذاری و سند خودرو بیان کرد که براساس قانون و رأی دیوان، سند پلیس سند کاملا رسمی است و هیچ مرجعی بالاتر از پلیس نیست که به‌صدور سند رسمی بپردازد، براساس قانون  خریدار و فروشنده مکلف هستند برای نقل و انتقال به پلیس مراجعه کنند.

وی در رابطه با اعمال جریمه رانندگانی که پلاک خودروهای خود را مخدوش می‌کنند اظهار کرد که افرادی که پلاک خود را مخدوش می‌نمایند بعد از بررسی اپراتور و شناسایی راننده شخص متخلف احضار و پس از تشکیل پرونده در اختیار دستگاه قضا قرار می‌گیرد.

پلیس راهور رباتی را طراحی و از ۱۵ اسفند راه‌اندازی کرده است که به جای افسران چک اپراتور خواهند بود، تا کنون ۷۵۵ هزار وسیله متخلف توسط این ربات‌ها شناسایی شده است.

وی در خصوص این‌که کدام دستگاه متولی اجازه ورود افراد به خطوط ویژه است عنوان کرد که سازوکار مجوز تردد در خط ویژه توسط شورای امنیت کشور تعیین شده و افرادی که مشمول هستند به‌طور سالیانه به پلیس اعلام می‌شوند، با توجه به این که تنها مرجع رسمی صدور مجوز رفت و آمد در خطوط ویژه پلیس راهور ناجا است در برگه‌های دارای هولوگرام مجوزها را صادر می نماید.

متوسط سرعت در جاده‌ها

دوربین‌های مذکور در محورهای تهران_ قم و بالعکس، تهران کرج، زنجان_ تبریز و قم_ اصفهان و بالعکس به‌اجراء درآمده است، خودرو که از نخستین دوربین عبور می‌کند به‌وسیله دوربین ثبت می‌شود و برمبنای سرعت قانونی معبر محاسبه می‌گردد چنانچه شخص با سرعت قانونی از دوربین عبور کرده و تا دوربین بعدی سرعت خود را افزایش دهد و در مقابل دوربین با سرعت قانونی براند این حد سرعت به‌وسیله دوربین محاسبه می‌گردد و اگر کم‌تر از زمان مدنظر باشد اعمال قانون می‌شود.

وی در ارتباط با آموزشگاه‌های رانندگی و هزینه آموزش اعلام کرد که هیچ اجباری در آموزش تئوری برای آئین نامه وجود ندارد؛ اما اگر فردی خواستار آموزش است اختیاری بوده و اجبار قانونی ندارد. وقتی آموزش اجباری نیست هیچ هزینه‌ای نباید پرداخت شود؛ اما اگر خود فرد متقاضی باشد لازم است که هزینه را پرداخت نماید و درصورت تخلف آموزشگاه‌ها، افراد باید موارد را به مراکز صدور گواهینامه در شهر خود اعلام نمایند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *