به همت انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل؛کتاب نانوالیاف سلولزی و الیاف گیاهی منتشر شد

انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل کتاب «نانو الیاف سلولزی و الیاف گیاهی» را با رویکردی به حوزه علوم کشاورزی و منابع طبیعی و به ویژه نانو الیاف سلولزی و گیاهان غیرچوبی، منتشر کرد.

به گزارش سیناپرس اردبیل، انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل کتاب «نانو الیاف سلولزی و الیاف گیاهی» را با رویکردی به حوزه علوم کشاورزی و منابع طبیعی و به ویژه نانو الیاف سلولزی و گیاهان غیرچوبی، منتشر کرد.

این کتاب توسط دکتر محمد احمدی و دکتر معراج شرری اعضاء هیات علمی گروه علوم صنایع چوب و کاغذ دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر رباب نجیده و علیرضا طلوعی دانشجویان کارشناسی ارشد صنایع چوب و فرآورده‌های سلولزی، صنایع سلولزی دانشگاه محقق اردبیلی تالیف شده است.

در این کتاب که به زبانی ساده، جامع و کامل، کلیه عناوین فناوری نانوسلولزی و الیاف گیاهی را در خود دارد آمده است: آشنایی با داده‌های علمی پایه، ما را با نحوه کاربردی نمودن آن‌ها راهنمایی می‌کند، بنابراین خواندن این کتاب برای همه علاقمندان و دانشجویان رشته مهندسی چوب و فرآورده‌های سلولزی و سایر رشته‌های مرتبط پیشنهاد می‌شود.

این کتاب در بخش اول به آناتومی الیاف گیاهی و معرفی و بررسی انواع الیاف گیاهان غیرمرسوم، دولپه‌ای و تک لپه‌ای و همین‌طور به ساختار و ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازد و در بخش دوم نیز به فناوری نانو که امروزه به یکی از پایه‌های اساسی بحث‌های علمی دنیاست پرداخته می‌شود.

آناتومی الیاف گیاهی، الیاف گیاهی غیر مرسوم، مواد خام برای تولید نانو سلولز، اختار و خصوصیات سلولز و نانو سلولز، نانوالیاف سلولزی، خصوصیات نانوسلول، اصلاح نانوسلولز برای بهبودویژگی، منابع لیگنوسلولزی غیر چوبی برای CNC از جمله مباحث مهم این کتاب است که در فصول مختلف به آن پرداخته شده است.

کتاب «نانو الیاف سلولزی و الیاف گیاهی»، ۱۷۶ صفحه ای، در ۱۲ فصل تالیف شده است و به قیمت ۱۶۰۰۰۰۰ ریال در دسترس علاقمندان قرار دارد.

نوشته

به همت انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل؛

کتاب نانوالیاف سلولزی و الیاف گیاهی منتشر شد اولین بار در خبرگزاری سیناپرس | اخبار علمی ایران و جهان. پدیدار شد.

لینک منبع خبر

whistle

doornegar.com

این وبلاگ، جایگزین سیگار برای نگارنده آنست. ظاهربین نباشیم و ظاهرسازی هم نکنیم. این رسانه، متعهد است سکان جهت دهی افکار عمومی را از بوق های تبلیغاتی سنتی و زرد پس بگیرد. تم(پوسته) این بنگاه بازنشر خبر، ترکیبی از رنگ سبز واتساپ، پیمایش بینهایت اینستاگرام و دارک مود توییتر هست. انواع تبلیغات و آگهی شما پذیرفته می شود. برای رزرو جایگاه پیام بازرگانی خود، به شماره ۰۹۳۰۴۲۸۲۵۳۱ پیغام واتساپی دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.