فهرست بستن

به دستور ترامپ معامله با تیک تاک و وی چت ممنوع شد

تیک تاکتیک تاک

۱۸ مرداد ۹۹ ساعت ۲۰:۱۰

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فرمان اجرایی جدیدی را صادر کرد که طبق آن معامله با شرکت‌های مادر تیک تاک و وی چت در آمریکا ممنوع شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرده بود برای محدودیت اپلیکیشن‌های چینی تلاش خواهد کرد و در همین راستا قصد دارد اپلیکیشن معروف تیک تاک را در آمریکا مسدود کند. رئیس جمهور آمریکا در فرمان اجرایی جدید خود معامله با شرکت‌های مادر تیک تاک و وی چت در آمریکا را نیز ممنوع اعلام کرد.

ممنوعیت معامله با تیک تاک و وی چت به دستور ترامپ

بر اساس دستور اجرایی جدید رئیس جمهور آمریکا، شرکت‌های آمریکایی اجازه معامله با بایت دنس به عنوان شرکت مادر اپلیکیشن TikTok را ندارند. علاوه بر بایت دنس، معامله با شرکت چینی تنسنت به عنوان مالک اپلیکیشن وی چت نیز ممنوع اعلام شد. این تصمیم در شرایطی گرفته شده است که دونالد ترامپ اخیرا اعلام کرد از ۴۵ روز دیگر فرمان محدودیت اپلیکیشن‌های چینی آغاز خواهد شد.

گفتنی است اپلیکیشن TikTok به عنوان کی از محبوب‌ترین اپلیکشن‌های اشتراک‌گذاری ویدیو کوتاه محسوب می‌شود که در کشور آمریکا و سایر کشورها از محبوبت زیادی بهره می‌برد اپلیکیشن وی چت نیز یک اپلیکیشن در حوزه ارسال پیام است. جزئیات دستورات ترامپ منتشر نشده است، اما به احتمال زیاد فروشگاه‌های اپلکیشن اپل و گوگل این اپلیکیشن‌ها را منع خواهند کرد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *