به خانه بردن بازیها با Netflix و استفاده از سرویس استریم آن – گیمینگ ابری

زمانی که صحبت از صنعت گیم در جهان می‌شود، با حجم زیادی از هیجان و تفریح روبرو هستیم. همچنین آخرین نسل پلتفرم کنسول‌های بازی پلی استیشن 5 سونی و ایکس باکس سری X/S مایکروسافت به تازگی وارد بازار شده‌اند که این هیجان را بیشتر از قبل می‌کنند. هر چند که دسترسی به این پلتفرم‌ها به دلیل مشکلات تولید در بازار جهانی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا (COVID-19)، با مشکل مواجه شده و کمبود در بازار وجود دارد، هنوز هم تقاضا برای تهیه و دسترسی به آخرین بازی‌های ساخته شده برای علاقه‌مندان بالا است. با توجه به این موارد، یک ایده خلاقانه این است که بتوان بدون تهیه این کنسول‌ها و سخت افزار ویژه هر بازی، آن‌ها را به خانه آورد. برای این منظور یک حرکت جالب به نام «بازی مبتنی بر سرویس ابر» (cloud-based game) وجود دارد و به نظر می‌رسد که یک رقیب جدید وارد میدان شده است. در ادامه با جزییات بیشتر به خانه بردن بازیها با Netflix و استفاده از سرویس استریم آن – گیمینگ ابری با ما همراه باشید.

گیمینگ ابری

در زمینه گیمینگ ابری، رقبای زیادی در دنیا وجود ندارد. برای نمونه همه شما Google Stadia را می‌شناسید؛ اما، PlayStation Now، Amazon Luna و xCloud معروف به Game Pass نمونه‌های دیگری از این سیستم هستند. در بین این گزینه‌ها، تنها xCloud مایکروسافت است که یک سرویس خاص با برخی از حرکت‌ها و پیشرفت‌های ویژه است. در این سرویس از طریق Game Pass Ultimate، بازیکنان می‌توانند به کمک این سرویس اشتراک Game Pass از یک کاتالوگ خوب و زیبا از عناوین بازی‌های ویدیویی لذت ببرند؛ اما آن‌ها فقط باید این عنوان را از طریق اینترنت بازی کنند.

به خانه بردن بازیها با Netflix

اگر اتصال شما به اندازه کافی پایدار باشد، می‌توانید پرتقاضاترین بازی‌های ویدیویی را از طریق سرویس «ابر» (cloud) اجرا کنید. البته، این امر قطعا به یک اتصال اینترنتی پایدار و محکم نیاز دارد و به همین ترتیب، با وجود تاخیر در ارسال داده‌ها، به برخی از مسائل برخورد خواهید کرد که بازی کردن را برای شما کمی سخت می‌کند. باید بگوییم که ما هنوز در اوایل راه فناوری سرویس گیمینگ ابری هستیم. با کامل شدن این سرویس‌ها، نگرانی در مورد تاخیر نیز کمتر خواهد بود و شما باید بتوانید هر چیزی را بدون هیچ مسئله واقعی بازی کنید.

به خانه بردن بازیها با Netflix

امروز، ما متوجه شدیم که «نتفلیکس» (Netflix) به دنبال ورود به صحنه گیمینگ ابری است. این خبر از گزارشی توسط «بلومبرگ» (Bloomberg) رسیده است که نتفلیکس را برای ورود به بازی‌های ابری سال آینده برجسته می‌کند. البته باید بگوییم که هنوز جزئیات زیادی در این باره به دست ما نرسیده است؛ اما، اگر همه موارد طبق برنامه پیش بروند، ممکن است شاهد حضور گیمینگ ابری در نتفلیکس باشیم که از قبل مخاطبان بسیار زیادی دارد. مطمئنا برای همه جالب است که ببینند چه بازی‌های ویدیویی خاصی وارد این سرویس می‌شود و همچنین سرویس استریم آن تا چه حد می‌تواند با بازی‌های ویدیویی سازگار باشد. با این حال، به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک نتفلیکس می‌تواند یک رقیب جدی باشد.

نظر شما درباره به خانه بردن بازیها با Netflix چیست؟ آیا این سرویس را به اندازه خرید سخت افزار یک پلتفرم خاص، موثر می‌دانید؟ آیا شما نیز تجربه استفاده از این سرویس‌ها را داشته‌اید؟ نظرات و تجربیات‌تان را برای ما بنویسید.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *