فهرست بستن

بهتر است گوشی آیفون 12 خود را در سفر به کشور فرانسه خریداری کنید

اپل در مراسم معرفی گوشی های آیفون جدید خود اعلام کرد که دیگر در جعبه این محصولات خبری از آداپتور شارژ و هدفون ایرپاد نخواهد بود و کاربران باید در صورت نیاز آن ها را به صورت جداگانه خریداری کنند. اما خبری که از ساعتی قبل توسط منابع مختلف در حال انتشار است نشان می دهد که اپل به دلایلی نمی تواند این سیاست جدید خود را در کشور فرانسه به اجرا در آورد.

در حالی که چند روزی از برگزاری مراسم معرفی گوشی های آیفون 12 می گذرد اما همچنان بحث و اظهار نظر در مورد سیاست جدید اپل در حوزه عرضه جداگانه آداپتورهای شارژ و هدفون های ایرپاد در میان کاربران به راه است. بسیاری از کاربران معتقدند که بالاخره کاربران گوشی های جدید اپل به این ملزومات جانبی نیاز خواهند داشت و بهانه اپل مبنی بر اینکه عرضه جداگانه آن ها سبب می شود از محیط زیست مراقبت بیشتری صورت بگیرد بیهوده است.

از سوی دیگر این کاربران اعلام می کنند که عرضه جداگانه شارژر و هدفون حتی سبب نشده است که قیمت این گوشی های هوشمند کاهش پیدا کند و اپل همچنان آن ها را با قیمت گزاف و قابل توجهی به فروش می رساند. اما خبر خوب این است که اپل جز اینکه در کشور فرانسه گوشی های آیفون خود را همراه با هدفون های ایرپاد عرضه کند چاره ای ندارد. این موضوع سبب شده است که بسیاری از کاربران به فکر خرید گوشی های آیفون 12 از این کشور باشند.

dims.jfif

قوانین مربوط به انتشار امواج مغناطیسی در کشور فرانسه شرکت های فعال در حوزه فناوری را ملزم می کند که دستگاه های خود را همراه با هدفون یا هندزفری عرضه کنند. این قوانین با هدف مراقبت از کودکان در برابر تابش امواج الکترومغناطیسی در این کشور وضع شده است.

در این بخش از قوانین کشور فرانسه آمده است: «هر شی ای که دارای تجهیزات رادیویی است نمی تواند بدون اینکه دارای یک هدست سیمی، قابل اعتماد و منسجم باشد در ازای پرداخت پول و یا به صورت رایگان توزیع شود. راهنمای استفاده و بسته بندی برای گوشی های هوشمند قابل حمل، باید دارای اطلاعات واضح و شفافی به منظور استفاده از این هدفون بی سیم باشند».

به عبارت دیگر فارغ از اینکه سیاست اپل در حوزه عرضه گوشی های آیفون جدید در سطح جهان چیست، این شرکت مجبور است محصولات جدید خود را حتماً همراه با هدفون های ایرپاد در کشور فرانسه عرضه کند. طبق قوانین موجود در فرانسه اگر اپل در هنگام عرضه گوشی های آیفون در این کشور از این قوانین تبعیت نکند با جریمه 75 هزار یورویی معادل 87 هزار دلاری روبرو می شود. با توجه به اینکه اپل نمی تواند از عرضه این گوشی خود در کشور فرانسه جلوگیری کند به این ترتیب در هنگام فروش حضور این هدفون ها در جعبه گوشی های آیفون جدید قطعی به نظر می رسد.

حتی سایت Macrumors ساعتی پیش با پوشش این خبر اعلام کرد که یکی از فروشگاه های رسمی اپل در فرانسه اعلام کرده است که جعبه تمامی گوشی های آیفون که قرار است در این کشور به فروش برسند شامل کابل تبدیل پورت USB-C به Lightning و همچنین هدفون های ایرپاد هستند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *