بسته‌ی الحاقی الدن رینگ؛ مسمر کیست؟

در حالی که تریلر بسته‌ی الحاقی بازی الدن رینگ با عنوان Shadow of the Erdtree به دلایلی انتظارات زیادی را ایجاد کرد، این پیش نمایش به وضوح طوری طراحی شده بود که حداقل به اندازه‌ی دادن اطلاعاتی از بسته، سوالاتی را در رابطه با آن برای ما ایجاد کند. با این حال، اینکه شخصیت اصلی این تریلر یعنی مسمر دقیقا کیست و چه اهمیتی برای داستان دارد، احتمالا مهم‌ترین سوالی است که ذهن طرفداران را به خود مشغول کرده است.

مسمر معروف به Messmer the Impaler شخصیتی با شنل قرمز است که در سراسر تریلر Shadow of the Erdtree می‌بینیم. مهمتر از آن، او همچنین شخصیتی است که در تصویر تبلیغاتی بسته به نمایش درآمده است. ما می‌دانیم که مسمر به این دلیل در آن تصویر است زیرا اهمیت زیادی دارد و خالق بازی، هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki)، در مصاحبه‌ای با آی‌جی‌ان نیز این موضوع را تایید کرده است. او می‌گوید:

احتمالا در انتهای تریلر دیده باشید که مسمر روی صندلی تخت مانندی نشسته است و افرادی که بازی را انجام داده‌اند ممکن است تشخیص دهند که این تاج و تخت یکی از آن‌هایی است که در اتاقی که در آن با مورگوث مبارزه می‌کنید، وجود دارد. این نشان دهنده‌ی تاج و تخت‌ها در پایه و اساس درخت ارد بوده و قرار است نمادی باشد از اینکه که مسمر با نیمه خدایان و فرزندان ماریکا که روی این تاج و تخت نشسته‌اند و اتاق‌های درخت ارد را نگه داشته‌، برابر است. بنابراین او شخصیت مهمی است که با نیمه خدایان دیگر رقابت می‌کند و همانطور که بسته‌ی الحاقی را بازی می‌کنید، کمی در مورد اینکه چرا او در افسانه‌های درخت ارد و سرزمین‌های میانه حضور نداشته، اطلاعات کسب کرده و متوجه خواهید شد که چرا او در سرزمین سایه وجود دارد.

بسته‌ی الحاقی الدن رینگ

وب سایت الدن رینگ نیز نقش مسمر در بازی را در توضیحات رسمی‌ای که در مورد بسته‌ی ذکر شده داده، توضیح می‌دهد:

سرزمین سایه به عنوان مکانی که توسط درخت ارد پوشیده شده است، جایی است که الهه ماریکا برای اولین بار در آن پا گذاشت. سرزمینی که در نبردی نامعلوم پاکسازی شده است، با شعله‌ی مسمر به آتش کشیده شد. میکلا به این سرزمین رفت و خود را از گوشت، قدرت و تبار خود دور کرد. اکنون میکلا در انتظار بازگشت پروردگار موعود خود است.

اشاره به میکلا در توضیحات ذکر شده، رمز و راز پشت مسمر را بسیار جذاب‌تر می‌کند. میکلا برادر دوقلوی مالنیا است. آن‌ها همچنین امپایران هستند یعنی موجوداتی که قابلیت تبدیل شدن به خدا را دارند. دیگر امپایران‌های برجسته در الدن رینگ عبارتند از رانی، ملکه‌ی The Gloam-Eyed، میکلا و مادر مالنیا، ملکه ماریکا. برای مدتی، بزرگترین آرزوی میکلا این بود که خواهرش مالنیا را از پوسیدگی فساد سرخش درمان کند. اگرچه میکلا ظاهرا هرگز در انجام این کار موفق نبوده، ما بقایای تلاش‌های ناموفق یا تا حدی ناموفق او را در سراسر الدن رینگ می‌بینیم.

برای درک بهتر این موضوع، بهتر است به میکلا در کمپین اصلی بپردازیم. آن بازویی را که موگ، ارباب خون، قبل از اینکه با او بجنگید، در مورد آن صحبت می‌کند در واقع بازوی میکلا است که در پیله‌ای به دام افتاده است که احتمالا بقیه‌ی او را در خود جای داده است. جالب اینجاست که میازاکی اخیرا فاش کرده است که بازیکنان از طریق میدان مبارزه‌ی موگ که در آن پیله قرار دارد به منطقه‌ی سایه در بسته‌ی الحاقی سفر خواهند کرد. مهمتر از آن، میازاکی فاش کرد که میکلا قبلا به سرزمین سایه سفر کرده است و بازیکنان اساسا راه او را دنبال می‌کنند.

بسته‌ی الحاقی الدن رینگ

در حالی که میازاکی از فاش کردن آنچه میکلا قصد دارد در آنجا بدست بیاورد اجتناب کرده، او به طور کلی اشاره می‌کند که این موضوع مربوط به دلایلی است که ملکه ماریکا سال‌ها پیش به آنجا سفر کرده است. اگر فرض کنیم که مالنیا مرده است هرچند که او یک باس اختیاری بود، پس شاید میکلا دیگر مجبور به درمان خواهرش نباشد. این بدان معناست که او ممکن است در تلاش برای تکمیل یکی از اهداف اصلی دیگر خود باشد که آن هم چیزی نیست جز درمان خود از نفرین جوانی ابدی که ظاهرا هنوز درگیر آن است.

توضیح وبسایت بازی نشان می‌دهد که سفر میکلا به این دنیا «گوشت، قدرت و اصل و نسبش» را از او ربوده است. اگر چنین باشد پس به نظر می‌رسد که او به دنبال راهی برای بازیابی خود، دفع نفرین در این فرآیند و تکمیل عروج خود به خدایی است. در واقع، در یک مصاحبه‌ی جداگانه، میازاکی همچنین اشاره می‌کند که سرزمین سایه جایی است که ماریکا برای اولین بار به خدا تبدیل شد. این ما را باز به مسمر برمی‌گرداند. اگر سرزمین سایه جایی است که ماریکا قبلا به خدایی دست یافته و فرزندان ماریکا و همراهان امپریایی قبلا به دنبال کسب خدایی در الدن رینگ بودند، پس شاید مسمر برای محافظت از سرزمین سایه یا در غیر این صورت آن را در حوالی زمان عروج ماریکا فتح کرده بود. در هر صورت ما می‌دانیم که میکلا می‌خواهد به این سرزمین سفر کند و رد پای ماریکا را دوباره دنبال کند و دلیل آن احتمالا برای استفاده از قدرتی است که زمانی ماریکا کشف کرده بود.

به نظر می‌رسد مسمر یا نگهبان آنجا باشد یا شاید فقط یک موجود برجسته که در کنار آن‌ها وجود دارد. با توجه به اینکه مسمر از «مادر» نام می‌برد که احتمالا اشاره به ماریکا است، می‌تواند حدس زد که مسمر همچنان در خدمت منافع ماریکا است. می‌توان گفت که که ماریکا از پسرش مسمر خواسته است که سرزمین سایه را پاکسازی کند تا اطمینان حاصل شود که قدرت آن توسط دیگری حداقل نه به این راحتی استفاده نشود. با این حال، وضعیت مسمر به عنوان یک شرور خالص همچنان مشکوک است. به هر حال، بازی‌های فرام‌سافتور اغلب بازیکنان را مجبور می‌کنند تا با آنتاگونیست‌هایی از نظر اخلاقی مبهم روبرو شوند که حداقل خود را شیطان نمی‌دانند، اما در مقابل وجود، بقا یا اهداف شما‌ ایستاده‌اند.

مسمر

بنابراین در حالی که به نظر می‌رسد مسمر و میکلا در تقابل مستقیم با یکدیگر باشند و بازیکنان مسیر میکلا را دنبال کنند، میکلا ممکن است آنقدر‌ها هم بی‌گناه نباشد. تریلر Shadow of the Erdtree به شدت به توانایی میکلا در دستکاری قلب انسان اشاره می‌کند و حتی اشاره می‌کند که هیچ چیز وحشتناک‌تر از این نیست. آیا بازیکن می‌تواند در طول این بسته به عنوان سرباز میکلا عمل کند؟ آیا مسمر در تقابل مستقیم با ما است یا سعی دارد از به قدرت رسیدن میکلا جلوگیری کند؟ در هر صورت، به نظر می‌رسد که این دو به طور مستقیم به هم مرتبط هستند و به نظر می‌رسد ما درگیر مبارزه‌ی آن‌ها هستیم.

به طور کلی تئوری‌ها در مورد هویت واقعی مسمر فراوان است. برخی معتقدند که او در واقع میکلا است در حالی که برخی دیگر استدلال می‌کنند که او به دلیل ظاهر مشترکش با رایکارد، با او ارتباط خویشاوندی دارد. البته ما چند چیز را با قطعیت می‌دانیم. مسمر یک شخصیت اصلی در سرزمین سایه است که قبلا با ماریکا که در آن قلمرو به خدایی رسید، ارتباط تنگاتنگی دارد. بازیکن میکلا را در سرزمین سایه تعقیب می‌کند و به نظر می‌رسد مسمر در آن سرزمین مانع از میکلا برای رسیدن به هدفش می‌شود. این بدان معناست که مسمر احتمالا یکی از باس‌های نهایی Shadow of the Erdtree و بزرگترین چالش‌ها خواهد بود.

بسته‌ی الحاقی Shadow of the Erdtree در ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴ (۱ تیر ۱۴۰۳) با قیمت ۳۹.۹۹ دلار برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و رایانه‌‌های شخصی منتشر خواهد شد.

منبع: Den of Geek

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.