فهرست بستن

بزرگترین تولیدکننده باتری موبایل در جهان چه شرکتی است؟

کشف سازندگان قطعاتی مانند نمایشگر، دوربین، پردازنده و … که در گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرند، کار چندان پیچیده‌ای به نظر نمی‌رسد. فارغ از آنکه سازندگان بزرگ این قطعات، شرکت‌های انگشت شماری هستند، از آنجاییکه تولیدات آنها نقش تعیین کننده‌ای در سرنوشت گوشی‌ها دارد، کاربران کم و بیش با آنها آشنایی دارند. با این حال، شاید کمتر کاربری به سازنده باتری گوشی خود اهمیت دهد و اصلا اطلاعی از این موضوع داشته باشد که باتری دستگاه مورد استفاده‌اش توسط چه شرکتی ساخته شده است. در این مطلب با هم نگاهی خواهیم داشت به بزرگترین تولیدکننده باتری موبایل در جهان. با ما همراه باشید.

براساس جدیدترین آمار ارائه شده، میزان درآمد جهانی تمامی شرکت‌های تولید کننده باتری گوشی‌های هوشمند در مجموع 7.5 میلیارد دلار بوده است. Samsung SDI که یکی از شرکت‌های زیر مجموعه سامسونگ در زمینه تولید باتری به حساب می‌آید، با کسب 15 درصد از سهم این بازار در رتبه سوم بزرگترین تولیدکنندگان باتری قرار گرفته است.

ATL؛ بزرگترین تولیدکننده باتری موبایل در جهان

شرکت ATL (مخفف عبارت Amperex Technology Limited) با تصاحب 42 درصد از سهم بازار بزرگترین تولیدکننده باتری برای گوشی‌های موبایل به حساب می‌آید. این شرکت چینی مستقر در هنگ کنگ که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان باتری‌های لیتیوم پلیمری در جهان به حساب می‌آید در سال 2005 توسط شرکت چندملیتی اصالتا ژاپنی TDK خریداری شد.

پس ATL، شرکت LG Chem، که یکی از زیرمجموعه‌های کمپانی ال‌جی به حساب می‌آید با تصاحب 26 درصد از سهم بازار در رتبه دوم قرار گرفته است. 17 درصد سهم باقیمانده نیز در اختیار دیگر شرکت‌های کوچکتر قرار دارد.

بزرگترین تولیدکننده باتری موبایل در جهان چه شرکتی است؟

براساس گزارش Strategy Analytics بازار فروش باتری‌ها در نیمه دوم سال رونق بیشتری گرفت. به خصوص زمانیکه تولیدکنندگان گوشی روی به استفاده از باتری‌های دو سلولی با چگالی بالا و سرعت شارژ بیشتر گرفتند. به نظر می‌رسد که در این قضیه هم ATL بیش از دیگر شرکت‌ها سود کرده است.

انتظار می‌رود که در عصر گوشی‌های 5G بازار باتری در سال 2021 هم تقویب شود. چراکه سازندگان گوشی مانند سامسونگ تصمیم دارند تا محصولات بیشتری را در همه رده‌ها با پشتیبانی از نسل جدید شبکه راهی بازار کنند. از آنجاییکه پشتیبانی از 5G میزان مصرف باتری را بالاتر می‌برد، پیش بینی می‌شود که سازندگان باتری، ظرفیت محصولات خود در سال 2021 را بیشتر کنند.  

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *