بروزرسانی: 3800 کنسول پلی استیشن 4 برای تقلب در بازی FIFA استفاده شدند

تقریبا دو هفته‌ی پیش بود که خبر ماینینگ با بیش از 3800 پلی استیشن 4 در وبسایت سخت افزارمگ قرار گرفت اما آنطور که از خبرها پیداست، این دستگاه‌ها نه برای ماینینگ، بلکه به عنوان ربات‌های بازی FIFA مورد استفاده قرار می‌گرفتند. برای جزئیات بیشتر خبر 3800 کنسول پلی استیشن 4 با ما همراه باشید.

جزئیات نحوه استفاده از 3800 کنسول پلی استیشن 4

طبق گزارشی که وبسایت Delo.au منتشر کرده است، بیش از 3800 کنسول PS4 به عنوان ربات‌های بازی FIFA (برای تراز کردن حساب‌های بازیکنان و به دست آوردن ارز درون بازی که برای خرید کارت‌های بازیکنان استفاده می‌شوند) مشغول فعالیت بوده و به ماینینگ ارزهای دیجیتال کاری نداشته‌اند. خبرنگاران با پیگیری از پلیس اوکراین متوجه شدند که پس از ضبط این کنسول‌ها توسط پلیس اوکراین، دیسک‌های بازی فیفا 21 از درون آن‌ها ضبط شده است. دلیل ضبط و کشف این دستگاه‌ها هم مجموع مقدار برق مصرفی و بدهی صاحب این مجموعه بوده که 180 هزار دلار اعلام شده است.

بروزرسانی: 3800 کنسول پلی استیشن 4 برای تقلب در بازی FIFA استفاده شدند ۱

فیفا 21 یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی در سراسر جهان است که توسط شرکت الکترونیک آرتز توسعه یافته است. در سال گذشته، این عنوان توانست تا رکورد پر فروش‌ترین بازی ویدیویی ورزشی دنیا را در کتاب رکورد‌های گینس ثبت کند. در این بازی حالتی خاص با عنوان FIFA Ultimate Team (FUT) قرار دارد که به هر بازیکن این امکان را می‌دهد تیم شخصی خود را با کارت‌های قابل خریداری تعیین کند. برای خرید این کارت‌ها دو راه بیشتر ندارید؛ یکی غنیمت گرفتن کارت از تیم بازنده (که احتمال به دست آوردن کارت ارزشمند بسیار کم است و در کشوری مانند بلژیک ممنوع اعلام شده است)، راه دوم هم استفاده از ارز درون بازی برای خرید این بسته‌‌ها است. معمولا کارت‌هایی که با این راه به دست می‌آیند به نسبت کارت‌هایی که از راه اول به دست می‌آیند، ارزش بیشتری دارند. برای به دست آوردن این ارزها هم باید به مدت طولانی در بازی فعالیت داشته باشید.

بروزرسانی: 3800 کنسول پلی استیشن 4 برای تقلب در بازی FIFA استفاده شدند ۲

به گفته دانیل احمد (تحلیلگر ارشد شرکت تحقیقاتی)، تنها در سال 2021، درآمد شرکت الکترونیک آرتز از این حالت به 1.6 میلیارد دلار رسیده است. حال صاحب این مجموعه از PS4 در کشور اوکراین با این راه، حساب‌های کاربری این بازی (با کارت‌های ارزشمند) را به اوج می‌رسانده و سپس اقدام به فروش آن‌ها می‌کرده اما فاش شدن این موضوع تمام رشته‌های او را پنبه کرد.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *