بروزرسانی اندروید Xperia 1 III تنها یکسال خواهد بود – (بروزرسانی)

توقع کاربران در هنگام خرید یک گوشی هوشمند پرچمدار به غیر از عملکرد خوب سخت افزار آن، بخش نرم افزاری قدرتمند نیز نسبت به دستگاه‌های میانرده همان کمپانی است. اما این موضوع در رابطه با سونی کاملا متفاوت است و هر سال شاهد پسرفت این شرکت در زمینه نرم افزار برای گوشی‌های هوشمند تولید شده هستیم. بروزرسانی اندروید Xperia 1 III شاید قبل از انتشار این خبر با توجه به عملکرد سخت افزار قدرتمند و همچنین سال رونمایی، حداقل 2 الی 3 سال تخمین زده شده بود اما با توجه به خبر منتشر شده توسط سونی، بروزرسانی برای این دستگاه تنها یکساله بوده است.

طرفداران سونی با وجود عملکرد ضعیف این کمپانی طی چند سال اخیر بازهم به طور مداوم در حال پشتیبانی و خرید محصولات آن هستند. با این حال باتوجه به خبر منتشر شده در رابطه با عملکرد بروزرسانی اندروید Xperia 1 III، ظاهرا اینبار طرفداران سونی نیز از دست این شرکت ناراضی باشند. به گزارش رسیده از سمت شعبه هلند کمپانی سونی، این شرکت برای آخرین پرچمدار رونمایی شده خود یک بروزرسانی اندروید و همچنین 2 سال بروزرسانی بسته‌های امنیتی و رفع باگ در نظر گرفته است و بعد از آن هیچگونه پشتیبانی توسط سونی برای این دستگاه وجود نخواهد داشت.

Xperia 1 III

هنوز مشخص نیست که آیا این خبر به طور کامل درست است یا خیر اما امیدواریم کارکنان شعبه هلند کمپانی سونی اطلاعات غلطی را دریافت کرده باشند و به زودی شاهد خبرهای معتبر از سوی کمپانی اصلی باشیم. با این حال اگر این خبر درست باشد، ضربه شدیدی به بخش نرم افزاری سونی وارد خواهد شد و احتمال اینکه سونی نیز به سرنوشت الجی در بخش موبایل دچار شود زیاد خواهد بود. کمپانی‌های زیادی مثل سامسونگ، وان پلاس، اوپو، ریلمی و حتی گوگل درحال افزایش تعداد بروزرسانی‌های اندروید خود برای پرچمدارهای کنونی هستند. با این وجود در صورتی که سونی بخواهد خلاف موج شنا کند، به طور قطع تنها درجا خواهد زد و در نهایت غرق خواهد شد.

اکسپریا 1 III قیمتی 1299 یورو دارد، با این حال عملکرد نرم افزاری آن در زمینه بروزرسانی تنها به اندازه یک گوشی 200 یورو سری وان پلاس Nord N می‌باشد که باعث شده است تا تمام خریداران و کسانی که قصد خرید این دستگاه را داشتند فکری دوباره در زمینه خرید این دستگاه کنند.

بروزرسانی:

کمپانی سونی در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد تعداد بروزرسانی‌های سیستم عامل اندروید برای پرچمدار سال 2021 این کمپانی، 2 نسخه اندروید خواهد بود. این موضوع خبرهای منفی مبنی بر تک بروزرسانی بودن این دستگاه به اندروید 12 را از بین برد و خریداران Xperia 1 III نیز همگی بدون نگرانی می‌توانند از دستگاه خود لذت ببرند. طبق بیانیه رسمی سونی، با توجه به حضور این دستگاه در بازار با اندروید 11، باید شاهد ارائه بروزرسانی اندروید 13 برای این دستگاه نیز باشیم. همچنین بعد از این مورد، یک سال بروزرسانی پکیج‌های امنیتی گوگل نیز در اختیار این دستگاه قرار خواهد گرفت.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *