فهرست بستن

برنامه بریتانیا برای خارج کردن تجهیزات هوآوی از شبکه 5G کشور

اعضای پارلمان انگلیس خواستار خارج کردن تجهیزات هوآوی از شبکه مخابراتی کشورشان هستند. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، شبکه انگلستان تا سال 2023 از فناوری‌های این شرکت چینی استفاده نخواهد کرد.

خارج کردن تجهیزات هوآوی از شبکه 5G با خواست مجلس بریتانیا

پس از ماه‌ها پافشاری و فشار از سمت دولت آمریکا، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا ظاهراً تسلیم شده و قصد دارد تجهیزات هوآوی را شبکه‌های 5G کشور خارج کند. Financial Times در گزارش خود اعلام کرده است که اعضای حزب محافظه‌کار بریتانیا با در نظر گرفتن نگرانی‌های مربوط به امنیت ملی، خواستار برچیده شدن فناوری‌های هوآوی از زیرساخت‌های شبکه 5G انگلستان و دیگر شبکه‌های مخابراتی تا سال 2023 شده‌اند.

دولت ترامپ استفاده از فناوری هوآوی را در دولت ممنوع کرده است و رئیس جمهور  ماه می سال گذشته، دستورالعملی را امضا کرد که شرکت‌های آمریکایی را از فروش تجهیزات خود به هوآوی بدون اجازه دولت منع کرده است. شرکت‌های آمریکایی همچنین اجازه ندارند تجهیزات ارتباطی خارجی که ممکن است خطرات امنیت ملی را افزایش دهند، را خریداری کنند. البته این قوانین شامل همه شرکت‌های خارجی نمی‌شود و آمریکا به نوعی قصد دارد پای هوآوی و ZTE را از شبکه مخابراتی خود قطع کند. ترامپ حکم مورد نظر، علیه هوآوی را هفته گذشته به مدت یکسال دیگر تمدید کرد.

چرا آمریکا به هوآوی اعتماد ندارد؟

ایالات متحده معتقد است که هوآوی می‌تواند در زیرساخت‌های شبکه‌های مخابراتی راه نفوذ داشته باشد و به دولت چین  اجازه دهد از این راه جاسوسی کند. اتهامی که هوآوی بارها و بارها آن را رد کرده است و آمریکا هم دلایلی برای اثبات آن ارائه نکرده است.

طبق گزارشات، ترامپ اوایل سال در تماسی با بوریس جانسون در خصوص این موضوع صحبت کرده است و یکی از اعضای کنگره آمریکا نیز اعلام کرده بود که در حال بررسی مجدد همکاری اطلاعاتی خود با بریتانیا هستند. در طرف مقابل، بوریس جانسون هم با ممنوع کردن استفاده از تجهیزات هوآوی در نقاط حساس شبکه، میزان استفاده از قطعات این کمپانی را شبکه‌های 5G در انگلستان محدود کرده است. او در ماه ژانویه اعلام کرده بود که بریتانیا انتخاب‌های زیادی برای زیرساخت‌های 5G ندارد و شرکت مخابراتی Vodafone هم گفته است که حذف تجهیزات هوآوی از شبکه بسیار هزینه‌بر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: Petal Search: موتور جستجوی جدید هوآوی – دهن کجی چینی‌ها به دولت آمریکا

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.