بررسی کوتاه گلکسی ای 32 فایو جی؛ از اینجا مانده و از آنجا رانده!

تولید گوشی فایو جی ارزان قیمت این روزها به یک رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند تبدیل شده و هر تولید کننده‌ای سعی می‌کند، ارزان‌ترین مدل از این نوع را روانه بازار کند. اما متاسفانه، پایین آوردن قیمت یک دستگاه فایو جی همواره تبعاتی داشته و باعث شده تا از کیفیت بسیاری از بخش‌های دیگر کاسته شود. این موضوع باعث می‌شود تا در بسیاری از موارد، خریداران قید استفاده از سرعت بالای شبکه‌های نسل پنجم را زده و به همان مدل‌های LTE که قیمت پایین‌تر و سخت افزار بهتری دارند، بسنده کنند.

مطالبی که در بالا ذکر کردیم، به خصوص در مورد گلکسی ای 32 فایو (Galaxy A32 5G) که امروز قصد بررسی کوتاه آن را داریم، کاملاً صدق می‌کند. ما اخیراً مدل معمولی و فور جی این گوشی را در دیجی رو مورد بررسی اجمالی قرار داده‌ایم و در آن زمان به نظر می‌رسید، انتخاب مدل فایو جی می‌تواند هوشمندانه‌تر و منطقی‌تر باشد. اما اکنون که نوبت به بررسی مدل فایو جی رسیده، تاحدود زیادی نظرمان تغییر کرده است! در ادامه به چرایی این موضوع خواهیم پرداخت. با دیجی رو همراه باشید.

محتوای جعبه گلکسی ای 32 فایو جی

اول از همه از محتویات جعبه گلکسی ای 32 فایو جی شروع می‌کنیم. این گوشی بسته‌بندی بسیار ساده‌ای دارد و تنها اقلامی که به همراه دستگاه ارائه می‌شوند، یک کابل USB و یک شارژر 15 وات است. بنابراین، در اینجا هم مانند مدل فور جی هیچ خبری از قاب محافظ نیست.

سامسونگ گلکسی ای 32 فایو جی در نگاه اول محصول بسیار جذابی به نظر می‌رسد. این گوشی به لطف تراشه دیمنسیتی 720 مدیاتک، بسیار روان کار می‌کند. دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی آن می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد و یک باتری 5000 میلی آمپر ساعتی در دل آن قرار گرفته که در مدل فور جی رکورد 119 ساعته را ثبث کرده و تا چند روز می‌تواند دوام داشته باشد.

نمایشگر گلکسی ای 32 فایو جی

اما برخی کاستی‌ها در این مدل وجود دارد که می‌تواند نظر اغلب خریداران را عوض نسبت به آن عوض کند. نمایشگر سوپر امولد و 90 هرتزی گلکسی ای 32 فور جی در اینجا جای خود را به یک پنل TFT با نرخ نوسازی استاندارد 60 هرتز و وضوح کمتر از 1080p داده است. قیمت هم موضوع مهم دیگری است. گلگسی ای 32 فایو جی با وجود ضعف سخت افزاری نسبی، دارای قیمت بالاتری است و 240 یورو قیمت‌گذاری شده، در حالی که مدل فور جی آن تنها با 215 یورو قابل تهیه است. شاید 25 یورو در گوشی‌های پرچمدار تفاوت زیادی ایجاد نکند، اما در حوزه محصولات میان رده و رده پایین کاملاً مهم است.

دوربین گلکسی ای 32 فایو جی

موضوع مهم دیگر، معرفی گلکسی ای 22 فایو جی در روزهای گذشته است. در واقع، این گوشی توانسته به ارزان‌ترین مدل فایو جی سامسونگ بدل شده و گلکسی ای 32 فایو جی را تاحدودی از دور خارج کند. به خصوص اینکه سخت افزاری بهتری هم ارائه می‌کند. به عنوان مثال دارای نمایشگر 90 هرتز است و البته از همان باتری 5000 میلی آمپری و دوربین اصلی 48 مگاپیکسل نیز بهره می‌برد. گلکسی ای 22 فایو جی با قیمت پایه 230 یورویی عرضه شده و می‌تواند پیشنهاد بهتری نسبت به گلکسی ای 32 فایو جی باشد.

گلکسی ای 32 فایو جی

در مجموع، با اینکه در اینجا تنها نگاهی اولیه و اجمالی به گلکسی ای 32 فایو جی داشتیم و نمی‌خواهیم قضاوتی کلی درباره آن داشته باشیم، اما با این وجود به نظر می‌رسد این مدل از یک طرف مانده و از طرف دیگر رانده شده است! این گوشی نه از لحاظ سخت افزاری می‌تواند به پای مدل فور جی خود برسد و نه در بخش ارزان‌ترین مدل فایو جی سامسونگ توانسته جایگاه خود را حفظ کند. بنابراین، اگر اتصال به شبکه‌های نسل پنجم برایتان مهم نیست می‌توانید به سراغ گلکسی ای 32 معمولی بروید که قیمت پایین‌تر و سخت افزار بهتری دارد و اگر به دنبال یک گوشی فایو جی ارزان قیمت هستید، گلکسی ای 22 گزینه به مراتب بهتری خواهد بود.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *