فهرست بستن

بدترین خشکسالی نیم قرن اخیر در تایوان؛ TSMC چگونه با این بحران روبرو می شود؟

شرکت تایوانی TSMC از برنامه‌های خود برای ساخت یک مجموعه تصفیه آب خبر داده است. این زیرساخت جدید به این شرکت کمک خواهد کرد تا آب مصرفی در صنایع تولید تراشه خود را بازیافت کند.

کشور تایوان در حالی که توسط آب محاصره شده است، با بدترین خشکسالی نیم قرن اخیر خود دست و پنجه نرم می‌کند. TSMC به عنوان یکی از صنایع بزرگ این کشور که نیاز به استفاده از مقادیر زیادی آب دارد، تصمیم گرفته تا انتهای سال 2021 از یک مجموعه تصفیه آب پیشرفته واقع در شهر جنوبی تاینان بهره برداری کند.

لورا هو، معاون فروش TSMC در آسیا و اروپا، این اقدام را تلاشی برای افزایش ظرفیت بازیافت آب مصرف شده در صنایع نیمه‌هادی این شرکت می‌داند. وی خاطر نشان می‌کند که با تکمیل این پروژه، TSMC قادر خواهد بود روزانه 67000 تن آب را تصفیه کرده و به چرخه تولید خود بازگرداند.

در حال حاضر سالانه حدود 133.6 میلیون تن آب برای استفاده غول تایوانی بازیافت می‌شود. این شرکت اعلام کرده که این مقدار آب نه تنها تامین کننده نیازهای آن‌ها نیست، بلکه از لحاظ کیفی نیز قابلیت استفاده در روند تولید تراشه را ندارد.

taiwanisexpe.jpg

بحران خشکسالی در تایوان

خشکسالی در تایوان اما تنها مشکل TSMC نیست؛ به دلیل بحران کمبود تراشه، کارمندان این شرکت باید چند برابر مقدار عادی و بدون اضافه حقوق کار کنند. TSMC همچنین اخیراً مجبور شده‌ در همکاری با دولت تایوان، چیپست‌های تولیدی خود را با واکسن کووید-19 معامله کنند.

در همین رابطه بخوانید:

– TSMC: کمبود تراشه در سطح جهان تا سال 2023 میلادی ادامه پیدا می کند
– شرکت TSMC ساخت کارخانه چند میلیارد دلاری تراشه‌ 3 نانومتری خود را تکمیل کرد

به نظر می‌رسد شرکت TSMC برای خارج شدن از تبعات این بحران‌ها کار سختی در پیش خواهد داشت. این شرکت برنامه دارد تا حدود 20 میلیارد دلار برای ساخت و تکمیل کارخانه‌ای در ایالات متحده آمریکا سرمایه‌‌گذاری کند. موفقیت این کارخانه که قرار است چیپست‌های 3 نانومتری تولید کند، تاثیر کلیدی بر رونق دوباره کسب‌وکار کمپانی تایوانی خواهد گذاشت.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *