فهرست بستن

بدترین اشتباهی که می‌توانید هنگام استفاده از شارژر قابل حمل مرتکب می‌شوید

کارشناس اپل درباره اشتباهات هنگام شارژ گوشی آیفون صحبت می‌کند

با وجود بسیاری از شارژرهای قابل حمل با کیفیت موجود در بازار، شارژ کردن دستگاه‌ها در حین حرکت آسان‌تر از همیشه است و دیگر هرگز دغدغه‌ای برای تمام شدن شارژ گوشی نداریم.

اما هنگام شارژ گوشی با شارژر همراه در بیرون از خانه، اشتباهات زیادی رخ دهد که به ضرر باتری تلفن همراه است.

میکا کوجاپلتو، مدیرعامل و بنیان‌گذار LaptopUnboxed درباره بزرگ‌ترین اشتباهات رخ داده هنگام استفاده از شارژر همراه صحبت می‌کند:

بزرگ‌ترین اشتباه هنگام شارژ گوشی در بیرون از خانه، نه به انتخاب یک شارژر بلکه به محل شارژر مربوط می‌شود. شارژ کردن آیفون در هنگام رانندگی داخل ماشین یک کار منطقی به نظر می‌رسد ولی به شدت آسیب‌زا است.

تازه‌های سایت گلونی:

کوجاپلتو می‌گوید: «به طور بالقوه، شارژ آیفون در ماشین می‌تواند به باتری گوشی ضربه بزند. به ویژه هنگامی که بخواهید آیفون را با فندک داخل ماشین شارژ کنید. وقتی از پورت USB استفاده می‌کنید؛ برق کافی برای شارژر صحیح آیفون شما وجود ندارد. به همین دلیل است که متوجه می‌شوید گوشی شما به سختی و کندتر از خانه شارژ می‌شود.»

وقتی شما با فندک سیگار خودرو یا شارژرهای سازگار با فندک گوشی آیفون را شارژ می‌کنید؛ چون برق‌رسانی به خوبی و به اندازه کافی انجام نمی‌شود؛ گوشی بیش از حد گرم شده و امکان خرابی دائمی گوشی وجود دارد. در این وضعیت، احتمال آسیب رساندن به مادربورد تلفن زیاد است.

راه‌کار شارژ آیفون در خودرو

بنابراین، سعی کنید تلفن همراه خود را پیش از سوار شدن به ماشین در خانه یا محل کار شارژ کنید. اگر زمان زیادی در خودروها هستید و رانندگی می‌کنند و به هر حال به شارژ گوشی نیاز پیدا می‌کنید؛ بهتر است شارژرهای قابل حمل مخصوص گوشی موبایل خریداری و استفاده کنید. شاید پول بیشتری برای شارژر پرتابل بدهید ولی ارزشش را دارد.

راه‌کار دیگر استفاده از جایگزینی مانند Pure Sine Wave Power Inverter است که به ما اطمینان می‌دهد گوشی آیفون، تبلت آیپد و حتی لپ‌تاپ‌ها برق کافی برای شارژ به دست می‌آورند.

منبع

shefinds

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *