فهرست بستن

بخشی از موشک چینی در حال سقوط به زمین است!


بیگ بنگ: بخشی از موشک بزرگی که نخستین ماژول چین را برای ایستگاه فضایی این کشور به فضا حمل کرده بود، بدون کنترل در حال سقوط به زمین است.

Untitledموشک چینی در حال سقوط به زمین است؛ مراقب بالای سرتان باشید! هسته ۳۰ متری موشک چینی که چند روز پیش ماژول ایستگاه فضایی این کشور را به فضا منتقل کرده بود، در حال سقوط است و می‌تواند ورود غیرقابل کنترل داشته باشد و در یک نقطه ناشناخته به زمین برخورد کند. برخی کارشناسان از این می‌ترسند که این بخش از موشک در منطقه‌ای مسکونی فرود بیاید.

جاناتان مک داول، اخترفیزیکدان دانشگاه هاروارد در این خصوص گفت: «این موضوع به‌طور بالقوه خوب نیست. آخرین باری که آنها موشک «لانگ مارچ بی» را پرتاب کردند در نهایت، قطعات فلزی بزرگ آن به چندین ساختمان در ساحل‌عاج آسیب رساند. البته بیشتر آن سوخت، اما باز هم قطعات عظیم فلزی به زمین برخورد کردند. بسیار خوش‌شانس بودیم که کسی آسیب ندید.»

امروز (سه‌شنبه) هسته موشک تقریباً هر ۹۰ دقیقه با سرعت ۲۷۶۰۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع بیش از ۳۰۰ کیلومتر در حال چرخش در اطراف زمین دیده شده است. ارتش آمریکا آن را 2021-035B نامگذاری کرده که مسیر آن را می‌توان در وب‌سایت‌هایی از جمله orbit.ing-now.com مشاهده کرد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: space.com

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *