فهرست بستن

با LDAT و PCAT آشنا شوید، ابزارهای جدید انویدیا برای تست و بررسی دقیق‌تر کارت گرافیک

انویدیا دو ابزار جدید به نام‌های LDAT و PCAT و نسخه تازه‌ای از برنامه FrameView را برای بررسی و تحلیل کارت‌های گرافیک و مانیتورهای گیمینگ عرضه کرد. با استفاده از این ابزارها می‌توان مصرف دقیق کارت گرافیک و تأخیر در نمایش فریم‌ها را اندازه گیری کرد. این ابزارهای جدید در خدمت مقایسه بهتر کارت‌های گرافیک خواهد بود. در ادامه می‌توانید با LDAT و PCAT انویدیا آشنا شوید.

معرفی کیت Power Capture Analysis Tool (PCAT) انویدیا

NVIDIA-Reviewer-Kit-Coolenjoy-6.jpg

اولین ابزار که یک کیت سخت افزاری با رابط نرم افزاری و یک صفحه نمایش سر خود است، Power Capture Analysis Tool (PCAT) نام دارد. این کیت از دو بخش تشکیل شده که یکی از آنها میان کارت گرافیک و پاور سیستم و دیگری میان کارت گرافیک و مادربرد قرار می‌گیرد. با استفاده از کیت PCAT انویدیا نه تنها می‌توان مصرف دقیق کارت‌های گرافیک را اندازه گیری کرد، بلکه می‌توان به میزان انرژی مصرفی از مادربرد و پاور هم پی برد.

NVIDIA-Reviewer-Kit-Coolenjoy-5.jpg

کیت اندازه گیری مصرف انرژی کارت گرافیک PCAT انویدیا داری یک رابط USB نیز هست که به مادربرد سیستم متصل شده و اطلاعات را برای نمایش در نرم افزار جامع انویدیا و تحلیل داده‌ها منتقل می‌کند. این ابزار حتی قادر است میزان انرژی مصرفی از هر کابل تغذیه را به طور جداگانه نمایش دهد.

NVIDIA-Reviewer-Kit-Coolenjoy-3.jpg

برنامه جدید FrameView 1.1 انویدیا قادر به خوانش اطلاعات دریافتی از کیت PCAT است، بنابراین می‌توان در کنار جزئیات نرخ فریم دهی و رندرینگ، به مصرف دقیق کارت گرافیک نیز پی برد.

معرفی کیت Latency and Display Analysis Tool (LDAT) انویدیا
دومین ابزار انویدیا برای بررسی کننده‌های کارت‌های گرافیک، Latency and Display Analysis Tool (LDAT) نام دارد و یک هدف ساده اما بسیار مهم را دنبال می‌کند. با استفاده از ابزار LDAT می‌تواند به تأخیر میان کلیک کردن گیمر در بازی‌ها تا لحظه نمایان شدن واکنش بر روی صفحه نمایش پی برد.

NVIDIA-LDAT2.jpg

کیت LDAT از یک حسگر نوری بهره می‌برد که به صفحه نمایش متصل می‌شود، سپس از طریق درگاه USB با سیستم کاربر ارتباط برقرار می‌کند. در نهایت ابزار LDAT تأخیر موجود میان کلیک کردن تا واکنش بر روی صفحه نمایش را اندازه گیری و نمایش می‌دهد.

LDAT-Screen-1024x550.jpg

با این ابزار می‌توان تأخیر ناشی از ماوس و مانیتور را اندازه گیری کرد که در خدمت گیمرهای سبک شوتر و بازهای آنلاین خواهد بود. آنها با دسترسی به چنین اطلاعاتی می‌توانند ماوس‌ها و مانیتورهای سریع‌تر را برای افزایش سرعت واکنش در بازی‌ها انتخاب کنند.

NVIDIA-LDAT-Coolenjoy.jpg

همچنین انویدیا برنامه FrameView 1.1 را منتشر کرده است که در کنار نمایش اطلاعات معمول چون نرخ فریم دهی، دما و فرکانس، قادر به خوانش و نمایش اطلاعات دریافتی از LDAT و PCAT نیز هست.

nvidia-reviewer-toolkit-1200x448.jpg

ابزارهای جدید انویدیا به طور رایگان در اختیار برخی وب سایت‌های بررسی سخت افزار قرار گرفته‌اند، با این حال انتظار می‌رود به صورت تجاری نیز روانه بازار شوند و حتی گیمرها قادر به خریداری آن باشند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *