با ۱۰ ویژگی کلیدی اپل واچ اولترا آشنا شوید

اپل شب گذشته از یک ساعت هوشمند کاملا جدید به نام اپل واچ اولترا رونمایی کرد که به طور مشخص ورزشکاران را هدف گرفته است. این ساعت نسبت به اپل واچ معمولی از امکانات بسیار بیشتری بهره می‌برد و در ادامه به ۱۰ مورد از ویژگی‌های کلیدی آن می‌پردازیم.

مقاومت بالا در محیط‌های به‌شدت گرم و سرد

اپل واچ اولترا

به طور کلی گجت‌ها در محیط‌های بسیار سرد یا بسیار گرم با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. اما اپل می‌گوید اپل واچ اولترا در دمای بین -۲۰ تا ۵۵ درجه سانتی‌گراد می‌تواند به خوبی انجام وظیفه کند.

نمایشگر بزرگ‌تر و ارائه‌ی اطلاعات بیشتر

اپل واچ اولترا

نمایشگر این ساعت به طور قابل توجهی بزرگ‌تر از اپل واچ سری ۸ است و باید به ارائه‌ی واچ‌فیس موسوم به Wayfinder هم اشاره کنیم که با ارائه‌ی قطب‌نما و قابلیت‌های دیگر در صفحه اصلی، کار کاربران را برای پیدا کردن مسیر راحت‌تر می‌کند.

شخصی‌سازی دکمه‌ی اکشن

اپل واچ اولترا

در مدل‌های معمولی اپل واچ فقط دو دکمه‌ی فیزیکی تعبیه شده ولی اپل واچ اولترا در سمت چپ بدنه دارای یک دکمه‌ی جدید نارنجی رنگ موسوم به اکشن است. این دکمه قابل شخصی‌سازی است و با توجه به نیازهایی که دارید، می‌توانید از آن به عنوان یک میان‌بر برای انجام کاری خاص استفاده کنید.

افزایش روشنایی نمایشگر

اپل واچ اولترا

این نمایشگر در کنار افزایش اندازه، از نظر روشنایی هم با ارتقای قابل توجهی روبرو شده است. به طور مشخص، حداکثر روشنایی آن به ۲۰۰۰ نیت می‌رسد که دو برابر حداکثر روشنایی دیگر مدل‌های اپل واچ محسوب می‌شود.

حالت شب

اپل واچ اولترا

اپل برای اینکه نور نمایشگر این ساعت در محیط‌های تاریک به چشم کاربر فشار وارد نکند، حالت شب را ارائه داده که در صورت فعال‌سازی آن، رابط کاربری قرمز رنگ می‌شود.

آژیر اورژانسی

اپل واچ اولترا

در صورت گم شدن، مجروح شدن یا روبرویی با دیگر شرایط اضطراری، با نگه داشتن دکمه‌ی اکشن آژیر بلندی از ساعت پخش می‌شود تا توجه را به خود جلب کنید. اپل می گوید آژیر از یک امضای صوتی منحصر‌به‌فرد استفاده می‌کند که دارای دو الگوی متناوب متمایز است و می‌تواند چندین ساعت تکرار شود. صدای این آژیر تا فاصله‌ی ۱۸۰ متری شنیده می‌شود.

GPS بسیار دقیق

اپل واچ اولترا

چیپ GPS موجود در این ساعت در کنار فرکانس L1 از فرکانس جدید L5 هم بهره می‌برد. اپل می‌گوید به لطف همین موضوع، کاربران با دقیق‌ترین موقعیت مکانی روبرو خواهند شد.

بازطراحی قطب‌نما

در اپل واچ اولترا در کنار ظاهر آنالوگ می‌توانید قطب‌نمای دیجیتالی هم مشاهده کنید. با چرخاندن تاج دیجیتال هم قادر به مشاهده‌ی اطلاعاتی مانند طول و عرض جغرافیایی، ارتفاع و شیب هستید.

علامت‌گذاری و مشاهده‌ی مسیر طی شده

در اپ قطب‌نما، با استفاده از دکمه‌ی اکشن قادر به علامت‌گذاری هستید تا موقعیت مکانی فعلی خود را ثبت کنید. امکان ویرایش این علامت‌ها هم وجود دارد و در ضمن می‌توانید فاصله‌ی حدودی بین این نقاط را مشاهده کنید. همچنین با بهره‌گیری از GPS، مسیر طی شده ثبت می‌شود که در صورت گم شدن، می‌توانید از این مسیر ثبت شده بهره ببرید.

امکانات مفید برای غواصی

اپل واچ اولترا از گواهی EN 13319 بهره می‌برد که برای لوازم غواصی اهمیت زیادی دارد. غواصان با بهره‌گیری از اپ Depth، هنگام غواصی می‌توانند به اطلاعات مفیدی دسترسی پیدا کنند. حین غواصی، این اپ به طور خودکار باز می‌شود تا کاربران نیازی به انجام این کار نداشته باشند. کاربران می‌توانند با این ساعت به عمق ۴۰ متری بروند.

قیمت و تاریخ عرضه

اپل واچ اولترا با قیمت ۷۹۹ دلار از تاریخ ۱ مهر به دست کاربران می‌رسد. باید ببینیم آیا ورزشکاران و غواصان از این ساعت استقبال می‌کنند یا نه.

منبع: MacRumors

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *