فهرست بستن

با کوچک‌ترین کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 آشنا شوید؛ از MSI تا Palit

زمان چندانی از معرفی کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 به بازار نمی‌گذرد؛ با این وجود اکثر مدل‌های معرفی شده از سری‌های رده بالا بوده و دارای ابعاد بزرگی هستند. پس تکلیف مدل‌های کوچک چه می‌شود؟ با ورود سری جدید، شاهد معرفی کارت‌های گرافیک بسیار کوچک از سازندگان هستیم. با کوچک‌ترین اعضای خانواده آمپر آشنا شوید.

شرکت MSI با سری AERO، به سراغ مدل کوچکی از RTX 3060 رفت. کارت گرافیک MSI RTX 3060 12GB AERO ITX محصول جدید شرکت MSI است که فرکانس‌های آن تا کنون اعلام نشده است؛ با این وجود به نظر می‌رسد که از فرکانس‌های اورکلاک شده بهره می‌برد چرا که در انتهای نام آن واژه OC درج شده است. این کارت گرافیک کوچک در ابعاد ITX، نیروی مورد نیاز خود را از طریق یک رابط 8 پین تأمین می‌کند.

AAMINI-03.jpg

دومین کارت گرافیک ساخت شرکت Palit با نام کامل Palit RTX 3060 12GB StormX ابعادی مشابه با کارت گرافیک MSI داشته و در ابعاد کوچک ITX تنها با یک فن طراحی شده است. این کارت گرافیک نیز از یک رابط 8 پین برای تأمین نیروی مورد نیاز خود استفاده کرده و فرکانس پایه آن 1320 مگاهرتز است که در فرکانس بوست به رقم 1777 مگاهرتز نیز خواهد رسید.

AAMINI-01.jpg

کارت گرافیک سوم که آخرین عضو از کوچک‌ترین کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 است، Gainward RTX 3060 12GB Pegasus نام دارد. این کارت گرافیک ITX دارای 4 خروجی تصویری بوده و به مانند مدل‌های دیگر از 12 گیگابایت حافظه GDDR6 نوع 15 گیگابیتی بهره می‌برد. این کارت گرافیک نیز از فرکانس پایه 1320 و بوست 1777 مگاهرتز بهره می‌برد. کارت‌های گرافیک سری ITX برای سیستم‌های کوچک و یا کاربرانی که به دنبال مدل‌های ارزان‌تر هستند، گزینه‌ای ایده آل است.

AAMINI-02.jpg

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *