فهرست بستن

با فالوئر زیاد به دنبال تیک آبی اینستاگرام نباشید! – تغییرات جدید در طراحی برنامه

در ماه ژوئن و در جریان اعتراضات به مرگ جورج فلوید، اینستاگرام نگاه سفت و سختی به سیاست‌های خود درباره آزار و اذیت، تأیید و توصیه محتوا به عنوان بخشی از فشار برای “بالا بردن صدای سیاه” داشت. اکنون، تقریباً سه ماه بعد از آن اتفاقات، این شرکت در بروزرسانی‌های جدید خود به وضوح تلاش‌های خود برای اصلاح این وضعیت را نشان داده است که گرفتن تیک آبی اینستاگرام را هم شامل شده است.

در ابتدا، اینستاگرام یک تیم اختصاصی برای حق برابر بین انسان‌ها ایجاد کرده است که وظیفه آن “درک بهتر و رسیدگی به تعصبات در توسعه محصول خود و تجربیات مردم در اینستاگرام” است، که روز چهارشنبه توسط آدام ماسری، رئیس اینستاگرام شروع به فعالیت کرده اند. تیم “برابری” با تیم “هوش مصنوعی” همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل کنند که الگوریتم اینستاگرام در این موضوعات درست کار می‌کند و همچنین موضوعات نادر در جامعه (مانند برابری نژاد‌ها و رنگ‌ها) را پیگیری می‌کنند.اینستاگرام برای هم‌سو کردن بیشتر این گروه‌ها به دنبال استخدام مدیر جدید است.

اینستاگرام برای رفع آزار و اذیت و نفرت گسترده در اینترنت، به این رویه رو آورده است. آنها سیاست‌های خود در این زمینه‌ها را به روز کرده‌اند تا شامل حافظت بیشتر در برابر جنبش‌های نژادپرستانه (سیاه‌پوستان و یهودیان) حمایت شخصیت‌های اجتماعی در برابر ترول‌ها و آزار‌های سازماندهی شده، شوند. به علاوه هر حسابی که به هر نحوی تهدید به تجاوز کرده‌ و این موضوع ثابت شده باشد، کاملاً از بین خواهد رفت. اینستاگرام قبلاً 23 گروه نفرت پراکنی را به دام انداخته بود (با کمال تعجب نیمی از آنها توسط برتری‌طلبان سفیدپوست اداره می‌شدند) و اکنون حذف اکانت‌های مشابه، از جمله اکانت‌های فرقه‌ای را در اولویت قرار داده است.

اینستاگرام همچنین در تلاش است تا روند تأیید صلاحیت برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام شفافیت بیشتری داشته باشد. به عقیده اینستاگرام، اکانت باید قبل از تأیید اعتبار و گرفتن تیک آبی اینستاگرام از معیارهای خاصی از جمله “قابل توجه بودن”  و قابل اعتماد بودن توسط کاربران برخوردار باشد. اینستاگرام مشهور بودن را از طریق مقالات مطبوعاتی منتشر شده در مورد شخصی که درخواست تایید می‌کند، اندازه‌گیری می‌کند. به گفته اینستاگرام اکنون لیست منابع خبری که در این فرآیند در نظر گرفته می‌شوند گسترده شده تا شامل رسانه‌های سیاه، LGBTQ + و Latinx هم باشد. علاوه بر این، اینستاگرام در هنگام تعیین صلاحیت، تعداد فالوور‌های یک اکانت را در نظر نمی‌گیرد.

تغییر در طراحی برنامه اینستاگرام

در کنار این تغییرات درباره حقوق انسانی در اینستاگرام، تغییراتی درطراحی این برنامه نیز اعمال شده که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اینستاگرام در حال آزمایش حالت‌های جدید برای صفحه اصلی خود است که به بخش‌های اختصاصی خرید و Reels اضافه می‌کند. این شرکت سه طرح جدید را به اشتراک گذاشته است که “نمایانگر نحوه استفاده مردم از برنامه و عشق ورزیدن بیشتر به سازندگان، فیلم ها و خریدها است.”

اینستاگرام طرح مشابهی را در هند، برزیل، فرانسه و آلمان دنبال می‌کند (کشو‌رهایی که به گفته این شرکت بیشترین رضایت را از این حالت‌ها دارند) اما این آخرین آزمایش بود و اولین باری است که اینستاگرام بخش خرید خود را به تعداد زیادی از کاربران کاربران سوق می‌دهد.

هر یک از طرح‌های جدید کمی با یکدیگر متفاوت هستند، اما در هر سه هنگام حرکت در یک بخش، قسمت‌های Instagram Reels و خرید  را برجسته‌تر می‌کنند. در یکی از چیدمان‌های جدید، Reels جایگزین برگه Explore می‌شود در حالی که خرید جایگزین بخش “activity” می شود (کاوش و فعالیت هر دو به گوشه سمت راست بالای برنامه، کنار صندوق ورودی منتقل می‌شوند).

در یک تغییر دیگر، اینستاگرام هر شش میانبرhome, Explore, Reels, Shop, activity  و  profile  را در ردیف پایین جمع می‌کند در حالی که میانبر برای ایجاد یک پست جدید به سمت راست بالا می‌رود.

اگر به نظر شماهمه اینها باعث گیج شدن کاربر در فعالیت اینستاگرام می‌شود، اشتباه نمی‌کنید. همانطور که اینستاگرام با افزایش تأثیر فیس‌بوک بر اینستاگرام، پیمایش این برنامه را بیشتر شبیه به فیس‌بوک‌ کرده است.

این نوع به روزرسانی‌ها در گذشته نیز محبوب نبوده‌اند. وقتی اینستاگرام یک میانبر IGTV در کنار صندوق ورودی اضافه کرد، کاربران گیج شدند و بی‌درنگ آن را نادیده گرفتند. اینستاگرام در اوایل سال جاری این میانبر را رها کرد و به حالت قبلی بازگشت. کسی چه می‌داند، شاید برای ایجاد فضای مناسب برای Reels و خرید این کار را انجام داده است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *