فهرست بستن

با غول 2000 دلاری EVGA آشنا شوید: RTX 3090 KINGPIN Hybrid

با ورود پرچمداران NVIDIA RTX 30 به بازار، رقابت بین سازندگان کارت گرافیک، به منظور ساخت کارت‌های گرافیک پرچمدار با عملکرد بالا به شدت اوج گرفته است؛ در همین راستا، شرکت EVGA یک غول به تمام معنی و کاملاً حرفه‌ای را با نام RTX 3090 KINGPIN Hybrid معرفی کرد؛ ترکیبی از قدرت و مهندسی خیره کننده.

کارت گرافیک RTX 3090 KINGPIN Hybrid محصول جدید شرکت EVGA، یک پرچمدار به تمام معنی است. این کارت گرافیک که از تراشه پرچمدار RTX 3090 بهره می‌برد، به یک مدار تغذیه فوق قدرتمند با 23 فاز رگولاتور استفاده می‌کند. مدار PCB آن از 12 لایه تشکیل شده و اگر به محصولات EVGA آشنا باشید، می دانید که سری KINGPIN در زمره مدل‌های اورکلاک سطح بالای این شرکت قرار می‌گیرند.

EV-3090-2.jpg

کارت گرافیک RTX 3090 KINGPIN Hybrid به یک نمایشگر OLED مجهز شده است؛ این نمایشگر که در بالای کارت گرافیک قرار گرفته است، ضمن نمایش برخی تصاویر تبلیغاتی، پارامترهای مهم و حیاتی، از جمله دما، فرکانس، گردش فن‌ها و… را به اطلاع کاربران می‌رساند. RTX 3090 KINGPIN Hybrid از بالاترین فرکانس‌های موجود در بین مدل‌های سفارشی RTX 3090 بهره می‌برد؛ EVGA فرکانس بوست را به 1920 مگاهرتز اورکلاک کرده است.

کارت گرافیک RTX 3090 KINGPIN Hybrid که منجر به سرافرازی RTX 3090 شده است، از یک خنک کننده هیبریدی بهره می‌برد که افزون بر یک فن و هیت سینک که بخش تهویه بادی را شکل می‌دهند، در بخش دوم شاهد استفاده از یک خنک کننده مایع لوپ بسته هستیم؛ این خنک کننده به یک رادیاتور 360 میلی متری متصل شده و تضمین می‌دهد که RTX 3090 KINGPIN Hybrid در اورکلاک سنگین نیز موفق به کاهش دمای قطعات خواهد شد.

EV-3090-1.jpg

جالب است بدانید که EVGA در این کارت گرافیک از سه تراشه بایوس استفاده کرده است؛ یکی از تراشه‌ها برای حالت نرمال برنامه ریزی شده است؛ تراشه دوم برای حالت اورکلاک یا OC و تراشه سوم نیز برای اورکلاکرهای حرفه‌ای که از خنک کننده‌های LN2 استفاده می‌کنند. برای اورکلاک های تخصصی و نظارت دقیق بر ولتاژ و…، این کارت گرافیک به هدرهای اختصاصی EVBot و Probit-IT مجهز شده است.

EVGA RTX 3090 KINGPIN Hybrid تنها برای اعضای EVGA Elite در دسترس بوده و یک پاداش برای هواداران آن به شمار می‌رود که البته با قیمت 2000 دلار به فروش می‌رسد. چندی پیش نیز MSI پرچمدار جدید خود با نام RTX 3090 SUPRIM X را به عنوان یک کارت گرافیک سطح بالا معرفی کرده بود.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *