فهرست بستن

بانک مرکزی نروژ آزمایش ارز دیجیتال را آغاز می‌کند

بانک مرکزی نروژ آزمایش ارز دیجیتال را آغاز می‌کند

بانک نورگس (بانک مرکزی نروژ) گفته است پس از سال‌ها تحقیق، قصد دارد چند راهکار فنی متنوع برای ارز دیجیتال اختصاصی آزمایش کند. به‌گزارش کوین‌تلگراف، بانک نورگس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد هم‌راستا با توصیه‌های کارگروهی داخلی می‌خواهد در دو سال آینده آزمایش روی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را انجام دهد. بانک مرکزی نروژ می‌گوید کارگروه مذکور بر این عقیده است که انگیزه برای انجام تحقیق روی ارزهای CBDC تقویت شده است و اکثر بانک‌های مرکزی در سراسر دنیا در حال انجام تحقیقات مشابهی هستند و چند بانک آزمایش فنی را آغاز کرده‌اند.

طبق بیانیه‌، بانک نورگس چهار سال است که روی ارزهای CBDC تحقیق می‌کند. رئیس بانک نورگس می‌گوید پول نقد بانک مرکزی چند ویژگی مهم به سیستم‌های پرداخت اضافه می‌کند و ممکن است حفظ و توسعه‌ی بیشتر این ویژگی‌ها با صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی امکان‌پذیر باشد. بانک مرکزی نروژ برای تصمیم‌گیری نهایی درقبال عرضه‌ی ارز دیجیتال اختصاصی باید تحقیقات بیشتری انجام دهد. 

مقاله‌های مرتبط:

پیش‌تر و در سال ۲۰۱۸ گفته شده بود بانک نورگس به عرضه‌ی رمزارز ملی اختصاصی فکر می‌کند تا از اعتماد به پول و سیستم مالی مطمئن شود. نروژ به‌دلیل کاهش چشمگیر استفاده از پول نقد، تحقیقات روی ارز دیجیتال بانک ملی را آغاز کرد. متخصصان اقتصاد می‌گویند میزان استفاده از پول نقد در نروژ کمتر از تمامی کشورهای دیگر دنیا است و در‌حال‌حاضر، فقط ۴ درصد از پرداخت‌های نروژ با اسکناس و سکه انجام می‌شود.

کشورهای مختلف جهان در حال افزایش تلاش‌هایشان برای توسعه‌ی ارز دیجیتال ملی هستند. هفته‌ی گذشته، بانک انگلستان آغاز تحقیقات مقدماتی روی CBDC اختصاصی را اعلام کرد که نتیجه‌‌اش ممکن است به عرضه‌ی پوند دیجیتالی منتهی شود. 

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *