فهرست بستن

بالاخره AMD به کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 واکنش نشان داد؛ اکتبر سرخ در راه است

همگی در انتظار واکنش AMD به کارت‌های گرافیک NVIDIA GeForce RTX 30 بودند؛ با این وجود این شرکت تا کنون اشاره‌ای به محصولات آتی خود در زمینه رقابت با تیم سبز نکرده بود؛ تا اینکه در نهایت یک توییت و تصویر رسمی از این شرکت، تاریخ تمامی مراسم‌ها را اعلام کرد. «اکتبر سرخ» به زودی آغاز می‌شود. این شما و این هم تاریخ معرفی کارت‌های گرافیک RDNA 2 و پردازنده‌های ZEN3.

در نهایت پس از چند روز سکوت، شرکت AMD که با معرفی چند دوچرخه جدید به شدت زیر باد انتقاد رسانه‌ها قرار گرفته بود، با یک توییت زمان رسمی مراسم‌های آتی خود را اعلام کرد. این توییت که توسط حساب خانم «لیزا سو» مدیر عامل شرکت AMD در توییتر منتشر شده است، یک پوستر تبلیغاتی، حاوی تاریخ معرفی سخت افزارهای آتی این شرکت است.

AMD-OCT-01.jpg

اکتبر سرخ AMD از تاریخ 8 اکتبر آغاز می‌شود. این شرکت در 8 اکتبر (18 مهر ماه 99) پردازنده‌های ZEN، در کلاس خانگی AM4 را معرفی خواهد کرد. این خانواده به احتمال بسیار زیاد تا پایان سال 2020 وارد بازارهای جهانی خواهند شد. پردازنده‌های ZEN3 که احتمالاً با سری مدل Ryzen 5000 وارد بازارهای جهانی می‌شوند، در بخش تعداد هسته‌ها نیز با تغییراتی همراه خواهند بود.

چند روز بعد، یعنی در تاریخ 28 اکتبر (7 آبان ماه 99) این شرکت با معرفی کارت‌های گرافیک جدید RDNA 2 به تیتر رسانه‌ها مبدل خواهد شد. امید آن می‌رود که در نهایت پس از چند سال، AMD کارت‌های گرافیک Big NAVI را با هدف رقابت با پرچمدارن انویدیا راهی بازار سازد. همچنین AMD در این نسل برای نخستین بار از Ray Tracing نیز پشتیبانی خواهد کرد. به نظر می‌رسد که کارت‌های گرافیک RDNA 2 نیز با نام سری Radeon RX 6000 وارد بازار شوند. در پاییز امسال شاهد شعله‌ور شدن رقابت بین و عرضه محصولات متعدد خواهیم بود.

شما در انتظار عرضه کدام سخت افزار هستید؟

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *