بازی Rise of the Ronin؛ نگاهی به بازسازی وفادارانه‌ی ژاپن در اواخر دهه‌ی ۱۸۰۰

بازی Rise of the Ronin که در فروردین سال آینده برای پلی‌استیشن ۵ عرضه می‌شود، یک بازی اکشن جهان باز از تیم نینجا (Team Ninja)، استودیوی توسعه‌دهنده Nioh و نینجا گایدن است. بازی شما را در داستانی غوطه‌ور می‌کند که در روزهای پایانی شوگون‌سالاری توکوگاوا در ژاپن به نام باکوماتسو (Bakumatsu) شناخته می‌شود که در آن می‌توانید با استفاده از مجموعه‌ای از سلاح‌ها و تجهیزات، سبک‌های مختلف بازی را در نبردهای ساده و در عین حال عمیق به عنوان یک رونین تجربه کنید.

سه شهر بزرگ دوران ادو

داستان در باکوماتسوی ژاپن اتفاق می‌افتد. باکوماتسو روزهای پایانی دوران ادو و دوره‌ای از تغییرات بزرگ است که با ورود کشتی‌های سیاه به ژاپن آغاز شد. در این دوره از ضرب و شتم، داستان ابتدا در یوکوهاما، سپس در ادو (توکیوی امروزی) و در نهایت در کیوتو رخ می‌دهد. این سه شهر بزرگ هر کدام در قالب یک دنیای باز ساخته شده‌اند که در آن ترکیب غیرهمگن فرهنگ غربی تازه معرفی شده و زیبایی‌شناسی سنتی ژاپنی به‌ طور چشمگیری با کیفیت دقیق و با فناوری گرافیک نسل نهمی به تصویر کشیده شده است.

یوکاهاما

Yokohama
اولین شهر بزرگی که قهرمان ضد شوگون داستان از آن بازدید می‌کند، یوکوهاما است. در منطقه کانای یوکوهاما، جایی که شرق به غرب می‌رسد، مکان‌های دیدنی یوکوهاما مانند کنسولگری ایالات متحده، محله‌ی چینی‌ها، مهمانخانه‌ی ایالتی یوکوهاما، فانوس دریایی و غیره را کاوش خواهید کرد. همانطور که در حومه‌ی یوکوهاما سفر می‌کنید، خود را در مجموعه‌ای از مسافرخانه‌ها در امتداد جاده‌ی توکایدو، مهم‌ترین مسیر عصر ذکر شده در ژاپن، می‌یابید که کیوتو، پایتخت امپراتوری، را به ادو، مقر توکوگاوا شوگونات، متصل می‌کند.

53515748055 42e3d150a7 k
53513683261 8b5293161f h
پارک یاماشیتا

پارک یاماشیتا که اکنون یک جاذبه‌ی گردشگری است، با بازیابی آوارهای زلزله‌ی بزرگ کانتو در سال ۱۹۳۰ افتتاح شد.

یاماشیتا

یاماشیتا منطقه‌ای مشرف به اقیانوس در جنوب شرقی کانای است و در حالی که یاماته بالا شهر را مشخص می‌کند، یاماشیتا به نوعی پایین شهر است. مطابق با مفاد تعیین شده در معاهده‌ی تجاری ایالات متحده و ژاپن، این مکان محل اسکان افراد خارجی است که سربازان کشورهای مختلف در آن مستقر هستند. پارک یاماشیتا، یکی از مکان‌های توریستی محبوب امروزی، با آوارهای بازیابی شده از زلزله‌ی بزرگ کانتو در سال ۱۹۲۳ ساخته شد و به طور رسمی در سال ۱۹۳۰ افتتاح شد.

موتوماچی

موتوماچی
موتوماچی منطقه‌ای در جنوب شرقی کانای است که پس از باز شدن بندر یوکوهاما به روی تجارت خارجی، شاهد رونق چشمگیر جمعیت بود. بازدیدکنندگان محله چینی‌های این منطقه، زیورآلات مختلف را برای فروش و معماری منحصربه‌فرد معرو فرهنگ چینی، مانند معبد بزرگ کانتیبیو، معبدی رنگارنگ که به قهرمان چین باستان، گوان یو، تقدیم شده است، پیدا می‌کنند. معبد کنونی کانتیبیو چهارمین بازسازی معبد است که پس از چندین بار ویران شدن بر اثر جنگ جهانی دوم و حوادث غیرمترقبه مانند زلزله بزرگ کانتو در سال ۱۹۲۳، همچنان به عنوان قلب محله‌ی چینی یوکوهاما عمل می‌کند.

موتوماچی

مقبره‌ی گوان تی، نماد محله چینی‌ها، در موتوماچی امروزی

ادو

ادو

ادو یک ابرشهر است که به عنوان پایگاه شوگونات ادو عمل می‌کند. منطقه کوجیماچی جایی است که اقامتگاه سامورایی‌ها قلعه‌ی ادو را احاطه کرده و از آن محافظت می‌کند. شما همچنین می‌توانید در اطراف منطقه‌ی آساکوسا پرسه بزنید تا معبد سنسوجی و پل آزوما را بیابید. در منطقه نیهونباشی، پل معروف نیهونباشی و خانه‌های تجاری و سایر مناطق فرهنگی مانند منطقه سنزوکو را مشاهده خواهید کرد.

آساکوسا

Asakusa
53514430317 25d5eb1bf7 k
آساکوسا

آساکوسا امروزه یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن است.

قلب فرهنگ منحصربه‌فرد شیتاماچی که مکان‌هایی مانند پل آزوما و معبد سنسوجی را در خود جای داده است، اغلب مکان نقاشی‌های چوبی مشهور بوده است. انرژی شلوغ این منطقه امروزه نیز بدون تغییر باقی مانده است و آن را به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن تبدیل کرده است.

نیهونباشی

نیهونباشی
پلی که نام خود را به نیهونباشی مدیون است، در سال ۱۶۰۳ ساخته شد و نقطه‌ی شروع پنج جاده‌ی اصلی را نشان می‌دهد. به همین دلیل، جمعیت زیادی را به خود جلب کرده و به فرهنگ عمومی ادو کمک زیادی کرده است. این مورد موضوع آثار هنری بی‌شماری بوده و شاید مهم‌ترین آن‌ها «پنجاه و سه‌ ایستگاه توکایدو» باشد که مجموعه‌ای از آثار که توسط اوتاگاوا هیروشیگه ایجاد شده است. پل نیهونباشی را می‌توان امروزه پیدا کرد و هنوز به عنوان نقطه‌ی شروع شبکه‌ی جاده‌های ژاپن عمل می‌کند.

کیوتو

کیوتو
53514430212 03baa9b17d k

برای هزار سال، کیوتو به عنوان قلب سیاسی و فرهنگی پایتخت ژاپن بود. منطقه‌ی گوشو در شمال کیوتو واقع شده است، جایی که شورشی علیه شوگونات توکوگاوا به نام حادثه‌ی کینمون در آن رخ داد. در غرب، منطقه هوریکاوا، جایی که خیابان‌های منظم در کنار قلعه‌ی نیجو کشیده شده‌اند و منطقه‌ی میبو، جایی که مقر روشیگومی، معبد میبودرا، قرار داشته نیز وجود دارد. در شرق منطقه‌ی گیون قرار دارد که چای‌خانه‌ها و فروشگاه‌ها در آن قرار دارند و منطقه هیگاشیاما که معبد کیومیزودرا و سایر مکان‌های معروف در آن حضور دارند. با این حال، متوجه خواهید شد که برخی از مناطق شهر امپراتوری شکوه سابق خود را به دلیل آشفتگی ناشی از باکوماتسو از دست داده‌اند و مورد بی‌توجهی و ر‌ها شدن قرار گرفته‌اند.

گوشو

گوشو
گوشو زمینی است که شامل کاخ امپراتور و خانه‌های ارجمندترین خانواده‌های اشرافی است. کاخ امپراتور علاوه‌بر زندگی شخصی و آپارتمان‌های خواب، دارای باغ‌های مجلل و ساختمان‌هایی است که به مراسم مذهبی و آموزش اختصاص داده شده بود. گهگاه در اثر آتش‌سوزی ویران شده و متعاقبا در سال‌های گرگ و میش دوره‌ی شوگون بازسازی شد و بیش از پانصد سال است که به طور مداوم مورد استفاده قرار می‌گرفت. بیشتر سازه‌هایی که امروزه باقی مانده‌اند در سال ۱۸۵۵ بازسازی شدند و شکل اصلی کاخ امپراتوری را حفظ کرده‌اند.

میبو

میبو
میبو منطقه‌ای واقع در جنوب قلعه‌ی نیجو و شمال غربی معبد نیشی هونگانجی است. در مرکز آن معبد می‌بو قرار دارد که متعلق به بوداییان فرقه‌ی ریشو است. قدمت نام میبو به صد‌ها سال قبل برمی‌گردد، زمانی که با حروف مختلف نوشته می‌شد و تالاب معنی می‌شد. معبد میبودرا به عنوان محل تمرین اعضای شینسنگومی استفاده می‌شد. امروزه مجسمه‌ی برنزی فرمانده کوندو عیسامی و برجی که برخی از مو‌های او را پوشانده است در محوطه‌ی معبد و محل قبر سربازان هنگ قرار دارد.

میبو

میبودرا به عنوان محل تمرین سربازان شینسنگومی مورد استفاده قرار می‌گرفت و امروز علاوه بر قبر سربازان، مجسمه نیم تنه‌ی ایسامی کوندو، رئیس شینسنگومی نیز در آن وجود دارد.

پیمایش

به غیر از دویدن در شهرها و اطراف آن‌ها و شنا در رودخانه‌ها و اقیانوس‌ها، می‌توانید با استفاده از قلاب برای حرکت عمودی یا با اسب و گلایدر برای یک پیمایش هیجان‌انگیز، دنیای باز وسیع باکوماتسوی ژاپن را کشف کنید.

قلاب

rise of the ronin

با استفاده از قلاب می‌توانید به سرعت از سازه‌ها بالا بروید و از طرفی در نبردهای بازی دشمنان را به سمت خود بکشید.

اسب

rise of the ronin
شما می‌توانید با سوت زدن اسب خود را فراخوانید و مسافت‌های طولانی را سریع‌تر بپیمایید. با پیشرفت در بازی، به تجهیزات سوارکاری اضافی و طیف گسترده‌تری از اسب‌هایی با قدرت بالاتر دسترسی خواهید داشت.

گلایدر

بازی rise of the ronin

پس از بدست آوردن گلایدر، می‌توانید آن را هنگام سقوط از یک نقطه‌ی مرتفع استفاده کنید. در واقع با نگه داشتن آن در یک زاویه خاص می‌توانید مسافت زیادی را پرواز کنید. گلایدر همچنین هنگام نفوذ به قلمرو دشمن از ارتفاع بالا برای اینکه شناسایی نشوید، مفید است. طراحی گلایدر بر اساس طرح آبیکیروd ایکانسای کونیتومو بود. کونیتومو مخترع و اسلحه ساز اواخر دوره‌ی ادو است که بیشتر به دلیل ساختن اولین تلسکوپ بازتابی ژاپن شناخته شده است. همچنین اعتقاد بر این است که او اختراع آبیکیرو یا همان قدیمی‌ترین طرح هواپیما در ژاپن است.

گلایدر

سفر سریع

نقاط سفر سریع یا همان Fast Travel، بنرهای شمشیر مخفی در سرتاسر جهان بازی پراکنده هستند و به شما این امکان را می‌دهند که فورا از یک بنر به دیگری سفر کنید. نه تنها بنرها به شما امکان می‌دهند تا آیتم‌های مصرفی را دوباره پر کنید، بلکه می توانید اعضای گروه و تجهیزات خود را در طول یک مأموریت نیز به‌روز کنید. همچنین به عنوان دروازه‌ای برای سایر بازیکنان برای ورود به بخش چند نفره‌ی آنلاین عمل می‌کند.

سفر سریع در rise of the ronin

انواع مأموریت‌ها

با عبور از دنیای وسیع، با مردم محلی ملاقات خواهید کرد تا در رویدادهای مختلف شرکت کنید و از فعالیت‌های چالش برانگیز برای جمع‌آوری غنایم استفاده کنید.

مأموریت‌های سومو

rise of the ronin
سومو به کسانی که دیگر سامورایی نیستند، گفته می‌شود از جمله کسانی که موقعیت اجتماعی خود را به عنوان سامورایی رها کرده و به کشاورزان ثروتمند، بازرگانان ثروتمند و یا تاجران محلی تبدیل شده‌اند. در طول ماموریت‌های سومو، اگر آیتم‌های خاصی در اختیار داشته باشید یا سطح خاصی از رابطه را با آن‌ها تقویت کنید، توسط آن افراد محلی وظایف ویژه‌ای به شما داده می‌شود.

رویدادهای Preordained Fate

rise of the ronin
در طول بازی، با رویدادهای تصادفی درون بازی به نام سرنوشت از پیش تعیین شده مواجه خواهید شد. بسته به مکان یا زمانی که در بازی رخ میدهد، این احتمال می‌رود که یک رویداد را دو بار تجربه نکنید.

امنیت عمومی

شکست دادن یاغی‌ها امنیت مناطق نامناسب را بهبود می‌بخشد. همانطور که امنیت عمومی را بهبود می‌بخشید، ارتباطات گسترده‌ای را با منطقه‌ی مورد نظر و مردم آن ایجاد خواهید کرد.

چالش‌ها

rise of the ronin
با عمیق‌تر شدن داستان، قفل فعالیت‌های مختلف را در مکان‌های مختلف باز می‌کنید و فرصتی برای جمع‌آوری پاداش‌ها با توجه به میزان عملکردتان در این چالش‌ها دارید. در آموزش، می‌توانید از دوجو در مناطق مختلف دیدن کنید و با شخصیت‌هایی که قبلا با آن‌ها برخورد کرده‌اید، مبارزه کنید. فعالیت های دیگر عبارتند از تیراندازی با کمان از روی اسب، آموزش تیراندازی و جمع‌آوری گربه که در آن شما باید گربه‌هایی را پیدا کنید که در مکان های غیرمنتظره پنهان شده‌اند.

در نهایت در هر منطقه نمی‌توان به برخی نقاط به روش استاندارد دسترسی داشت. در این میان فعالیت‌هایی وجود دارد که در آن برای رسیدن به خط پایان، باید به طرز ماهرانه‌ای از قلاب یا گلایدر خود استفاده کنید و پاداش ویژه‌ای برای این فعالیت‌ها خواهید داشت که شامل گنجینه، شراین یا گربه می‌شود.

بازی Rise of the Ronin در ۲۲ مارس ۲۰۲۴ (۳ فروردین ۱۴۰۳) برای پلی‌استیشن ۵ عرضه می‌شود.

منبع: PlayStation.Blog

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا
مجموعه کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 Digital Edition ظرفیت 825 گیگابایت به همراه دسته اضافه

Adblock test (Why?)

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.