بازگشت دوربین ToF به گوشی های پرچمدار چینی

گزارش های جدید مدعی هستند که شرکت های چینی می‌خواهند دوباره دوربین ToF یا زمان پرواز را به گوشی های خود بازگردانند. انتشار این خبر باعث تعجب نیست زیرا حتی اپل نیز در تلاش است تا سنسور های LiDAR جدید را به آیفون های پرو ۲۰۲۱ خود بیاورد، این سنسور ها شباهت زیادی با دوربین های ToF دارند و از تکنولوژی مشابهی استفاده می‌کنند.

پرچمداران جدید چینی به دوربین ToF یا زمان پرواز مجهز خواهند بود

براساس گزارش های منتشر شده از منابع نزدیک به کمپانی های چینی، این شرکت ها در حال سفارش قطعات و لنز های مربوط به دوربین های ToF هستند. به عنوان نمونه می‌توان به «آنر» اشاره کرد که اخیراً از طریق زنجیره تأمین مستقر در تایوان، سنسورهای ToF را دریافت کرد و پس از آن در پرچمدار سری Honor 50 Pro خود به کار گرفت. تأمین کنندگان این شرکت شامل کارخانه های GaAs Win Semiconductors، Advanced Wireless Semiconductor (AWSC) هستند. همچنین سایر شرکت هایی که تامین سنسور های تشخیص چهره سه بعدی اپل و اسکنر های لایدار آن را به عهده دارند نیز مسئول تأمین سنسور ToF آنر ۵۰ پرو بوده اند.

دوربین ToF

آنر ۵۰ پرو

علاوه بر این DigiTimes افزود که برخی از مدل های گوشی هوشمند سری Huawei P50 نیز از سنسور های ToF بهره خواهند برد. از طرف دیگر اما، بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند یعنی سامسونگ الکترونیک، احتمالا دوربین های ToF را در گوشی های پرچمدار جدید خود استفاده نخواهد کرد و بعید است امسال گوشی هوشمندی را ارائه دهد که از این دوربین برخوردار باشد.

این منبع همچنین پیش بینی می‌کند که ممکن است تأمین کنندگان تایوانی در نیمه دوم سال جاری شاهد سفارشات بیشتری باشند. این امر تا حدودی به دلیل فروش زیاد دستگاه های 5G PA و تراشه های VSCEL برای آیفون های جدید و گوشی های هوشمند پرچمدار کمپانی های چینی است.

دوربین ToF چیست؟ کاربرد دوربین ToF در موبایل

نظر شما چیست؟ آیا وجود سنسور ToF در یک گوشی هوشمند، برای شما مهم است؟

Adblock test (Why?)

منبع خبر

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *