فهرست بستن

اینتل برای اولین بار SSDهای QLC را در خانواده ۶۶۰P معرفی کرد

اینتل برای اولین بار SSDهای QLC را در خانواده 660P معرفی کرد

و در نهایت اینتل نخستین سری SSDهای جهان با تراشه های QLC در ظرفیت هر NAND تا ۵۱۲ گیگابایت را معرفی نمود. سالید درایو های Intel 660P درست در زمانی معرفی شدند که ژاپنی ها به تازگی به تولید انبوه آن دست یافته اند. خانواده ۶۶۰P در فرم M.2 تولید گشته و در ظرفیت های ۵۱۲ گیگابایت، ۱ ترابایت و ۲ ترابایت راهی بازار خواهند شد. این خانواده از اینترفیس PCIe 3.0 x4 پشتیبانی می کند اما این بدان معنی نیست که با سریع ترین SSD M.2 های جهان روبرو هستیم.

سرعت خواندن و نوشتن متوالی در سری ۶۶۰P به ترتیب ۱۸۰۰ و ۱۱۰۰ مگابایت در ثانیه است. علاوه بر پروتکل NVME، بد نیست بدانید که در سری ۶۶۰P، برای هر ۱ گیگابایت، چیزی در حدود ۲۰ سنت را پرداخت خواهید کرد! بله تنها ۲۰ سنت برای هر گیگابایت از این ظرفیت! در فناوری QLC، در هر سلول ۴ بیت داده جای می گیرد که موجب کاهش تعداد تراشه ها و قیمت گذاری کمتر می گردد.

طول عمر تراشه های QLC به طور میانگین تا ۳۳% بیشتر از مدل های مبتنی بر TLC است. سالید درایو های Intel 660P با قیمت های ۱۱۴ یورو برای مدل ۵۱۲ گیگابایتی، ۱۹۷٫۷۵ یورو برای مدل ۱ ترابایتی و ۳۹۱٫۴۳ یورو برای مدل ۲ ترابایتی راهی بازارهای جهانی خواهند شد.

بازدید: 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.