فهرست بستن

ایلان ماسک با پشت سرگذاشتن زاکربرگ سومین فرد ثروتمند دنیا شد

با انتشار خبر اضافه شدن شرکت تسلا به جمع به 500 شرکت برتر بورس‌های آمریکا، دارایی ایلان ماسک با افزایش 11.8 میلیارد دلاری به 114 میلیارد دلار رسید تا از مارک زاگربرگ، مدیر عامل فیسبوک پیشی گرفته و جایگاه سومین فرد ثروتمند جهان را از آن خود کند.

با پیوستن تسلا به جمع 500 شرکت بزرگ در بورس آمریکا، روز سه شنبه ارزش سهام ایلان ماسک 12 درصد افزایش یافت. ارزش سهام شرکت تسلا از تاریخ  اول دی‌ماه رسما در محاسبه شاخص S&P 500 آمریکا لحاظ خواهد شد.

با وجودی که ایلان ماسک اکنون لقب سومین فرد ثروتمند جهان را از آن خود کند؛ اما این بدین معنی نیست که قدرت خرید ایلان ماسک تغییر خاصی پیدا کرده باشد.

ثروت ایلان ماسک عمدتا به سهام تسلا و سایر شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس ایکس و بورینگ وابسته است و در حال حاضر وی از کمبود نقدینگی برای طرح‌های سرمایه‌گذاری خود در تنگنای مالی قرار دارد.

شرایط وی به گونه‌ای است که حتی مجبور شده بخشی از املاک و مستغلات خود را در لس‌آنجلس برای فروش بگذارد. وی در سال جاری تاکنون سه باب ساختمان مسکونی خود را فروخته است و این احتمال وجود دارد تمامی دارایی‌های فیزیکی دیگر را هم بفروشد.

وی  در توییتی اعلام کرد که به چنین دارایی‌هایی نیاز ندارد و اعلام کرد که می‌‌خواهد زندگی خود را وقف سفر به مریخ و ماه کند. او معتقد است دارایی‌های این چنینی او را سنگین‌ می‌کند و به همین دلیل برای محقق ساختن رویای بزرگ‌تری می‌خواهد دارایی‌های املاک و مستغلات خود را بفروشد تا در کارهای بزرگ‌تری سرمایه‌گذاری کند.

براساس رتبه بندی بلومبرگ، در حال حاضر«جف بزوس»، مدیرعامل آمازون و «بیل گیتس» مدیرعامل اسبق مایکروسافت به ترتیب با سرمایه‌ 185 و 129 میلیارد دلاری خود به عنوان ثروتمندترین افراد جهان شناخته می‌شوند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *