فهرست بستن

ایلان ماسک از اولین لباس فضانوردی SpaceX  رونمایی کرد

ایلان ماسک از اولین لباس فضانوردی SpaceX  رونمایی کرد

ایلان ماسک اولین عکس از از لباس فضایی SpaceX را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. او اذعان میکند که جزئیات بیشتر در چند روز آینده منتشر خواهد شد. ماسک می گوید که این لباس واقعاً کار خواهد کرد و در شرایط دو برابر فشار خلاء آزمایش شده است. این لباس که سفید رنگ است، حالت فضایی دارد و ماسک میگوید که نگه داشتن تعادل بین ظاهر و عملکرد آن، کار بسیار دشواری بوده است.

با وجود آنکه ماسک به این موضوع اشاره نکرده است، اما به نظر میرسد که این لباس مورد استفاده فضانوردانی خواهد بود که با کپسول اژدها (Dragon Capsule) به فضا سفر میکنند. این لباس برای حفظ فشار است، اما برای راه رفتن در فضا تعبیه نشده است. یعنی لباس از فضانوردان در حین سفر با کپسول در صورت افت فشار محافظت میکند. فضانوردان ناسا در برنامه همکاری با SpaceX زمانیکه قصد رفت و آمد به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) را داشته باشند، از این لباس استفاده خواهند کرد. این در حالیست که در ماه ژانویه شرکت بوئینگ از لباس مخصوص خود برای فضانوردان در مسیر ISS رونمایی کرده بود.

لباسی که روز گذشته رونمایی شد، شبیه به عکس هایی از کیت SpaceX است که سالهای قبل در شبکه اجتماعی ردیت پخش شده بود. این لباس ظاهری متفاوت از لباس هایی دارد که فضانوردان در سفر به ماه و ماموریت های ناسا بر تن میکردند. طراحی SpaceX  بسیار جذاب و مدرن و مانند لباس شخصیت های فیلم های علمی و تخیلی به نظر میاید و می توان آن را یکی از بهترین ها به حساب آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *