ایران‌خودرو و سایپا قیمت‌ خودروها را بدون مجوز افزایش دادند

کاربران با ثبت کمپینی تحت عنوان “مانع افزایش خودسرانه قیمت خودرو شوید” مسئله افزایش قیمت خودروها براساس دعوت نامه‌هایی که در ماه شهریور توسط ایران‌خودرو و سایپا برای مشتریان ارسال شده است را مطرح کردند. بالا رفتن قیمت خودروها کاملا خودسرانه و بدون اخذ مجوز از شورای رقابت انجام شده است.

به گفته کاربران، با وجود ثبات در بازار ارز و حتی کاهش قیمت آن، بالا رفتن قیمت ماشین از سوی دو غول خودروسازی بدون مجوز و به معنای نقض حقوق و منافع مصرف‌کنندگان است. به عبارت دیگر، این اقدام می‌تواند باعث تخریب تعادل بازار و تضعیف قدرت خرید مصرف‌کنندگان شود. در همین رابطه، کاربران خواستار رسیدگی به این مسئله شدند و از مسئولان تقاضا کردند تا مانع از افزایش خودسرانه قیمت خودرو توسط خودروسازان شوند. 

افزایش قیمت خودرو بدون مجوز

واکنش شورای رقابت در رابطه با افزایش قیمت خودرو

براساس بررسی‌های شورای رقابت بازار خودروی سواری انحصاری شناخته شد. درنتیجه، این شورا در تاریخ ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری را تدوین و ابلاغ کرد. این تدابیر با هدف حفظ تعادل در بازار و جلوگیری از تضعیف قدرت خرید مصرف‌کنندگان انجام شد. 

در ماده ۳ این دستورالعمل، مشخص شده که این کار براساس ضوابط قیمت‌گذاری که توسط هیأت تعیین و تثبیت قیمت‌ها تصویب شده است، انجام می‌شود. این ضوابط توسط سازمان حمایت محاسبه می‌شود و نتایج آن در کارگروه خودرو ارائه می‌شود. سپس این ضابطه‌ها توسط شورای رقابت بررسی و تصویب می‌شود. درنهایت، عرضه کننده خودرو موظف است که آن‌ها را اجرا کند.

Adblock test (Why?)

منبع خبر

whistle

doornegar.com

این وبلاگ، جایگزین سیگار برای نگارنده آنست. ظاهربین نباشیم و ظاهرسازی هم نکنیم. این رسانه، متعهد است سکان جهت دهی افکار عمومی را از بوق های تبلیغاتی سنتی و زرد پس بگیرد. تم(پوسته) این بنگاه بازنشر خبر، ترکیبی از رنگ سبز واتساپ، پیمایش بینهایت اینستاگرام و دارک مود توییتر هست. انواع تبلیغات و آگهی شما پذیرفته می شود. برای رزرو جایگاه پیام بازرگانی خود، به شماره ۰۹۳۰۴۲۸۲۵۳۱ پیغام واتساپی دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.